14 grudnia 2019 r. Diecezjalny Adwentowy Dzień Wspólnoty

14 grudnia 2019 r. w ramach formacji w ciągu roku gromadzimy się (wszyscy członkowie Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji) na Adwentowym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty w parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 97.
Temat dnia: Krucjata Wyzwolenia Człowieka Dziełem Miłości
Plan:
10.00  Zawiązanie wspólnoty
10.30  Nabożeństwo przyjęcia do deuterokatechumenatu
11.15  Katecheza 
12.00  Spotkanie w grupach
12.45  przejście do kościoła
13.00  Namiot spotkania
13.30  Godzina świadectwa
13.45  przygotowanie do Eucharystii 
14.00  Eucharystia
15.00  Agapa
 
Adwentowy Dzień Wspólnoty – stanowiący, obok spotkań w kręgu, czy grupach  element naszej formacji w ciągu roku pracy – będzie poświęcony Krucjacie Wyzwolenia Człowieka (zgodnie z tematem roku formacyjnego). Czterdziestolecie jej powstania jest dobrą okazją do ugruntowania świadomości jej znaczenia dla Ruchu i poza nim, prawidłowego rozumienia jej założeń i strategii oraz weryfikacji naszego zaangażowania. Pomocą w jej pełniejszym poznaniu i zrozumieniu będą tu postacie i wydarzenia biblijne związane z dziełem wyzwolenia: Nehemiasz i Gedeon.

Gorąco zachęcamy, abyśmy – przygotowując się do uczestnictwa w tym spotkaniu – sięgnęli do lektury książki Wolni i wyzwalający (szczególnie s. 43-55 i 57-61, te fragmenty dostępne są poniżej:).

 
Ostatnim punktem Dnia Wspólnoty będzie AGAPA – wspólne świętowanie przy gorącej zupie, a następnie przy kawie i herbacie i przyniesionych do wspólnego stołu słodkościach.