Relacja Wielkopostnego Dnia Wspónoty DK rejonu Podolany, Czarnkowski, Obornicki w Czarnkowie 17.03.2019 r.

   Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonu Podolany, Czarnkowski, Obornicki przeżywaliśmy w niedzielę 17 marca w Czarnkowie, w parafii pw. św. Marii Magdaleny.
   Organizacji WDW podjęły się dwa kręgi Domowego Kościoła z Czarnkowa, z parami animatorskimi w osobach Agnieszki i Dariusza oraz Eweliny i Mikołaja z ks. moderatorem Krzysztofem Sobkowiakiem.
   Po zawiązaniu wspólnoty i przedstawieniu kręgów, rozpoczęliśmy przygotowanie do Eucharystii. Schola parafialna, kierowana i obsadzona przez małżeństwa z dziećmi z DK zadbała o pełną piękna i harmonii oprawę muzyczną liturgii. Mszę św. rozpoczęliśmy o godz. 15:15, głównym celebransem był nasz gospodarz, ks. prob. Krzysztof, a koncelebrował ks. moderator rejonu Rafał Pierzchała, który wygłosił homilię. Za przygotowanie liturgii odpowiadały kręgi DK z Czarnkowa. Po rozesłaniu, dzieci zostały przekazane pod opiekę diakonii wychowawczej, która zajęła pomieszczenie pod probostwem. Posługę tę pełniły dwie siostry szarytki – s. Kasia i s. Danuta z Poznania oraz małżeństwo z Czarnkowa.
   Tymczasem małżeństwa DK pozostały w kościele przeżywając namiot spotkania, podczas którego rozważaliśmy słowo Boże z 1 J 1, 1-4.
   Później udaliśmy się do pobliskiego domu parafialnego o swojsko brzmiącej nazwie „Aniołek”, gdzie wysłuchaliśmy konferencji „Świadectwo – codzienność ucznia Pana”, a także podzieliliśmy się by odbyć spotkania w trzech kręgach, rozważając – zachęceni przez Ojca świętego – nasz stosunek do ludzi młodych w świecie i Kościele. Następnie wysłuchaliśmy świadectw Jadzi i Marcina z DK, ks. Rafała oraz p. Iwy, dotyczących tematu „bycia świadkiem, oraz spotkania ze świadkiem wiary w naszych środowiskach”.
   Na koniec zgromadziliśmy się na agapie i – wnioskując po obfitości darów, które bywają wymiernym obrazem miłości braterskiej – wzrosła w nas ona niepomiernie.
Siostrom i Braciom z Czarnkowa, księżom moderatorom, osobom z diakonii wychowawczej, świadkom i Marcinowi (zdjęcia) – dziękujemy z całego serca. Niech Pan wynagrodzi Waszą służbę.
Za dar spotkania z Emmanuelem – Bogiem z nami, w Jego słowie, Eucharystii i wspólnocie braci – niech będą Mu dzięki!
Pokój z Wami!
 
Agnieszka i Tomasz Zawal
para rejonowa DK Rejonu Podolany, Czarnkowski, Obornicki