Rejon Strzeszyn Grecki świętował 100 rocznicę odzyskania niepodległości 12 listopada 2018 r.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości rodziny Domowego Kościoła rejonu Strzeszyn Grecki wzięły udział w animowanej wycieczce po centrum Poznania zatytułowanej „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”.

Nasz przewodnik, Adam Dykiert z City Event Poznań, przebrany w powstańczy mundur dowódcy zrobił z nas na 2 godziny pluton powstańczy przemierzający place i ulice naszego miasta. Byliśmy podzieleni na 8 oddziałów wykonujących różne zadania – każdy oddział wyznaczał chorążego do niesienia flagi powstańczej po ulicach miasta. Słuchaliśmy opowieści o wydarzeniach z Powstania Wielkopolskiego i odnajdywaliśmy je na kartach z ilustracjami scen powstańczych. Poza tym przeciągaliśmy linę, graliśmy w herby miast i rysowaliśmy ruchy wojsk na wielkich mapach sztabowych. A wszystko po to, by lepiej poznać historię zwycięskiego zrywu Wielkopolan w 1918 roku.

Dziękujemy Adamowi za przygotowanie 2-godzinnej zabawy, która była też niezwykle ciekawą lekcją historii, a wszystkim uczestnikom za doskonałą zabawę, dużo śmiechu i radości.

Ewa i Michał Wyszkowscy