Aktualności z diakoniiOdpowiedzialna:
tel. 607 580 272 , e-mail:h.snopek@poznan.oaza.pl

Diakonia Słowa ma swoją siedzibę w Centrum Ruchu Światło – Życie

przy ul. Ostrów Tumski 4 w Poznaniu (koło katedry)

W kalendarzu można rezerwować salę poprzez wprowadzenie nowego wpisu. Wpis dodać można jako niebieskie pole ‘Rezerwowanie’. Po dodaniu rezerwacja jest weryfikowana i po krótkim czasie zmieniana jest na wpis czerwony. Pola czerwone kalendarza oznaczone jak ‘Zarezerwowane’ to wpisy zatwierdzone i nie można ich edytować. Na potrzeby rozwiązywania jakiś problemów z rezerwacją prosi się o dodanie adresu email przy danych wpisu.

Przez 20 lat mieściła się w skromnej salce przy poznańskiej katedrze. Wcześniej funkcjonowała na osiedlu Warszawskim przy parafii Chrystusa Odkupiciela. Diakonia Słowa. Trudno sobie bez niej wyobrazić funkcjonowanie naszego Ruchu. Jest przy organizacji spotkań, służy na dniach wspólnoty, włącza się w przygotowanie rekolekcji letnich, troszczy się o diecezjalne Centrum Ruchu, które mieści się w tym samym budynku.

Głównym zadaniem Diakonii Słowa jest dbanie o to, aby słowo drukowane (i nie tylko) docierało we właściwym czasie do wszystkich członków i wspólnot Ruchu oraz do środowisk, które chcą korzystać z pomocy Ruchu. W czasie dyżuru można więc zaopatrzyć się w materiały formacyjne do pracy w ciągu roku, pomoce rekolekcyjne, czasopisma oazowe, dokumenty i książki związane z naszym Ruchem. Oprócz tego rozprowadzamy kasety, płyty kompaktowe, śpiewniki, znaczki, naklejki, pocztówki, kubki z nadrukiem, długopisy i wiele innych drobiazgów. Diakonia Słowa obsługuje archiwum i bibliotekę Ruchu. Mamy archiwalne nagrania z ważnych wydarzeń w dziejach Ruchu, dokumenty historyczne, materiały i książki wydawane nawet kilkanaście lat temu. Diakonia Słowa pomaga również przy organizacji rekolekcji letnich. Diakonia przygotowuje materiały na rekolekcje, zajmuje się zbieraniem i przekazywaniem informacji, wysyłaniem zaproszeń na ważne wydarzenia w życiu Ruchu.

Diakonia Słowa jest także takim specjalnym miejscem, do którego może przyjść każdy, kto chciałby zwyczajnie posiedzieć w spokoju i ciszy, popracować, porozmawiać na różne tematy, wypić dobrą herbatę, która jest specjalnością tego miejsca. Każdy jest oczekiwany i mile widziany.

Zapraszamy!