Kontakt


odpowiedzialna – Marta Klein tel.: 796 712 806 

duszpasterz – ks. Radosław Rakowski
fb: https://www.facebook.com/groups/344930318953440/
O bieżących wydarzeniach informujemy także poprzez grupę mejlingową (aby do niej dołączyć proszę do nas napisać).

Eucharystia

w środy o 18.30, w kościele pw. św. Stanisława Kostki, ul. Rejtana 8, Poznań

Spotkania formacyjne

w środy o 19.30, w sali DA domu parafialnego św. St. Kostki
(Wejście znajduje się na rogu ulic Rejtana i Plebańskiej – to wielkie, szare, metalowe drzwi. Do sali idzie się przez kolejne drzwi po lewej stronie od wejścia i schodami w dół).

Szczegółowe informacje

Jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło-Życie działającą przy Duszpasterstwie Akademickim na Winiarach. Nasza wspólnota gromadzi głównie (lecz nie tylko) studentów i absolwentów poznańskich uczelni, pragnących umacniać i rozwijać swoją wiarę w Jezusa Chrystusa.

W środy uczestniczymy i posługujemy na Mszy Świętej o godzinie 18.30 w kościele pw. Stanisława Kostki. Po Eucharystii, ok. 19.30 (w sali duszpasterstwa akademickiego), rozpoczynamy spotkania.

Realizujemy na nich przede wszystkim oazową formację podstawową w małych grupach z animatorem:
– przed I stopniem
– po I stopniu (wraz z Celebracjami Słowa Bożego)
– po II stopniu
– po III stopniu

Ponadto co trzy tygodnie odbywają się także tzw. „spotkania ogólne” – wszystkich grup razem. Służą one budowaniu więzi między nami oraz wrastaniu we wspólnotę Kościoła Katolickiego. Poznajemy na nich nauczanie papieży (listy, encykliki, kazania), przebieg roku liturgicznego, znaczenie świąt i uroczystości; oraz omawiamy szczególne wydarzenia w życiu Kościoła Powszechnego. Staramy się także przybliżyć nowym członkom wspólnoty charyzmat Światło-Życie oraz metody formacji.

Dwa razy do roku (zazwyczaj w czasie Adwentu i Wielkiego Postu) wyjeżdżamy na rekolekcje weekendowe (formułą zbliżone do Oazy Modlitwy). Konferencje rekolekcyjne skupiają się wokół tematu przewodniego. W poprzednich latach były to m.in.: „Pragnę życia wiarą”(2013), „Wierzę i żyję” (2012), „Rozeznawanie duchowe” (2012), „Duch Święty” (2011)… Rekolekcje są otwarte dla wszystkich, mogą w nich uczestniczyć także osoby spoza naszej wspólnoty.

W miarę możliwości włączamy się także w organizację i uczestniczymy w wydarzeniach Duszpasterstwa Akademickiego (dawiniary.stanislawkostka.pl) oraz parafii (takich jak: rekolekcje akademickie, Droga Światła, czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, procesja Bożego Ciała, kolęda w akademikach, letnie wyjazdy w góry, spływy kajakowe…). Ponadto co jakiś czas bierzemy udział we Mszy Świętej i nabożeństwach odbywających się w pobliskich szpitalach (na ul. Lutyckiej i ul. Dojazd). Modlimy się w intencji pacjentów i personelu.

Zapraszamy serdecznie!