Trwa 58. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

W dniach 2-8 marca 2025 r. przeżywamy 58. już Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem:  Odpowiedzialni za trzeźwość.  „Tej odpowiedzialności nie możemy przerzucać na innych. Każdy musi stanąć w prawdzie i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy pielęgnuje trzeźwość w życiu codziennym i czy los bliźnich w tej przestrzeni nie jest mu obojętny” (ks. bp. T. Bronakowski).

Zachęcamy gorąco, by w okresie Wielkiego Postu podjąć dobrowolną abstynencję z alkoholu w intencji naszej Ojczyzny i tych wszystkich, którzy trwają w uzależnieniach. Złóżmy ten piękny dar serca Bogu z prośbą o ratunek dla zniewolonych i w ten sposób dawajmy radosne świadectwo wolności wewnętrznej (ks. bp. T. Bronakowski).

Namawiajmy proboszczów do zakładania i wystawiania w czasie tego Tygodnia i Wielkiego Postu parafialnej Księgi Trzeźwości, poprowadźmy rozważania drogi krzyżowej, adorację lub inną modlitwę w intencji osób zniewolonych oraz zagrożonych zniewoleniem. Wyłóżmy Deklaracje KWC w kościele.

Modlitwy i rozważania dedykowane na 58. Tydzień Modlitw o Trzeźwość znajdziecie w „Vademecum Apostolstwa Trzeźwości” na 2025 rok, które dostaje każdy proboszcz (z mniejszym lub większym opóźnieniem ;) ). Deklaracje KWC, materiały na tegoroczny TMoTN, jak i inne przykładowe modlitwy i rozważania z lat poprzednich, do pobrania tutaj.

Działania modlitewne w ramach TMoTN podejmowane przez Ruch w naszej archidiecezji w Poznaniu:

6 marca (czwartek)
  • Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego (ul. św. Antoniego 50)
    17.00 – adoracja Ikony Krzyża KWC oraz modlitwa w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.

7 marca (piątek)

  • Parafia pw. św. Rodziny (ul. Promienista 131)
    17.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza Św., Droga Krzyżowa.
    Podczas Mszy Św. możliwość złożenia deklaracji KWC.
  • Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła (ul. Spławie 86)
    18.00 Droga Krzyżowa ze świadectwem członka KWC.
  • Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego (ul. św. Antoniego 50)
    17.15 – Droga krzyżowa z Ikoną Krzyża KWC z udziałem dzieci
    19.30 – Droga krzyżowa z Ikoną Krzyża KWC z udziałem młodzieży

Jeżeli jeszcze gdzieś planowane są inicjatywy modlitewne, dajcie nam znać:

 

Nie lękajcie się!