Triduum Paschalne w domu- świadectwo

Jak przeżyliście Triduum Paschalne, nie mogąc uczestniczyć w liturgii? Transmisje Mszy Św. nie są dla nas – siedząc przed telewizorem na kanapie, czujemy się jakbyśmy coś udawali. Oglądamy liturgię, ale przecież w niej nie uczestniczymy. Dlatego Triduum Paschalne zdecydowaliśmy się przeżyć bez transmisji medialnych, w naszym małżeństwie, jako „liturgię domowego Kościoła”, w której będziemy mogli uczestniczyć oboje, każdy z takim samym zaangażowaniem. Z pomocą przyszedł nam „Rytuał Liturgii Domowej” opracowany…

świadectwo z rekolekcji Triduum Paschalnego

W dniach od 17 do 20 kwietnia 2014 byliśmy na rekolekcjach Triduum Paschalnego w Ligocie Polskiej (rekolekcje organizowane były z ramienia Archidiecezji Wrocławskiej). Byliśmy, znaczy się, moja Żona, Ewa, ja oraz Córeczki, Oliwka i jej Siostrzyczka (przygotowuje się do narodzin ;o)). Modliłem się i czekałem na ten czas. Byłem szczęśliwy, że jedziemy na te rekolekcje. Okres Wielkiego Postu w tym roku z pewnych względów był dla mnie bardzo trudny. Czas…

Relacja z Adwentowego Dnia Wspólnoty

Adwentowy Dzień Wspólnoty odbył się w sobotę 7 grudnia. Różnił się znacznie od tych dni wspólnoty z poprzednich lat. Po pierwsze: miejsce – odbył się w parafii Matki Boskiej Bolesnej na ul. Głogowskiej. Po drugie: zaczął się nie od rana, a po południu – o godz. 14:00.

Dzień Skupienia dla dorosłych

Dnia 16 lutego miał miejsce po raz pierwszy w tym roku Dzień Skupienia dla dorosłych. O godz. 9.00 zgromadziliśmy się w domu katechetycznym przy kościele pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu przy ul. Stolarskiej. Po krótkim wzajemnym przedstawieniu się oraz wspólnej modlitwie przedpołudniowej nastąpiła konferencja, którą wygłosił ks. Arkadiusz Szady, wikariusz z poznańskiej parafii pw. św. Stanisława Kostki. Podjęty temat konferencji odnosił się przede wszystkim do przeżywania Wielkiego Postu w Roku Wiary i nawrócenia się. Na początku został odczytany 6 rozdział Ewangelii wg św. Jana kierujący uwagę ku pokarmowi, którego spożywanie daje życie wieczne. Ten fragment Pisma Świętego oraz komentarze ks. Arkadiusza skłoniły do licznych refleksji. Między innymi dotyczą one przeżywania Eucharystii oraz oddziaływania szatana na człowieka.

Adwentowy Dzień Wspólnoty

W sali domu parafialnego zgromadziło się około 90 osób/łącznie z dziećmi. Przybyły małżeństwa/rodziny nie tylko z Leszna, ale też z Ponieca i Grodziska. Nie zabrakło naszego moderatora, ks.Grzegorza Robaczyka.

Zawiązanie wspólnoty rozpoczęło się od zapalenia świecy oazowej. Po modlitwie do Ducha św. nastąpiła prezentacja /na podstawie wykonanych plakatów/ Świętych Patronów parafii, z których przybyły poszczególne kręgi. W związku z przygotowywaniem się do obchodów 40-lecia DK wypadało zacząć od najstarszego kręgu /międzyparafialnego/,który dał początek powstawaniu kolejnych kręgów w naszym rejonie. Potem kolejno wybrani przedstawiciele parafii dokonywali prezentacji. Był św. Józef, św. Mikołaj, św. Kazimierz, św. M.M.Kolbe, św. Jan i grupa Świętych Patronów z Grodziska, a także Ponieca. Szkoda,że nie mogły przybyć rodziny z Wolsztyna.

Relacja z dnia skupienia dla dorosłych

Pierwszy tegoroczny dzień skupienia dla oazy dorosłych, prowadzony przez ks. dra hab. Pawła Wygralaka, odbył się 24 listopada 2012 r. w domu katechetycznym parafii pw. św. Michała Archanioła w Poznaniu. Po zawiązaniu wspólnoty i wspólnie zaśpiewanej modlitwie przedpołudniowej uczestnicy wysłuchali konferencji ks. Pawła pt. Kościół naszą Matką.

Rejonowy Dzień Wspólnoty

Na porekolekcyjnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Swarzędzu, w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych zgromadziło się około 140 osób licząc dorosłych i dzieci. W grupie tej znalazło się około 10 młodych ludzi ze wspólnoty młodzieżowej na Osiedlu Warszawskim, którzy podjęli posługę diakonii opiekuńczej. Za sugestią pary diecezjalnej połączyły się w tym dniu dwa rejony: Swarzędz i Koziegłowy. Miało to wymiar praktyczny – rejon Koziegłowy liczy tylko 3 kręgi – ale…

Przeszliśmy Morze Czerwone

Przeszliśmy Morze Czerwone.”

W dniach od 30.07. do 15.08.2012 r. przebywaliśmy wraz z młodszymi dziećmi na oazie rodzin II st w Tymieniu. Jechaliśmy trochę przestraszeni, bo II stopień opiera się o Księgę Wyjścia, a jak dotąd ze Starym Testamentem byliśmy troszkę na bakier i baliśmy się, że będzie ciężko.

Powakacyjny Dzień Wspólnoty 08.09.2012

Tegoroczny Powakacyjny Dzień Wspólnoty odbył się w sobotę ósmego września. Wzorem lat ubiegłych, miejscem porekolekcyjnego spotkania była parafia Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu. W kościele przy ulicy Głogowskiej 97 zgromadzili się ludzie wszelakiego wieku, młodzi ciałem lub duchem, aby podziękować Bogu za przeżycia minionego czasu oraz podzielić się nowo nabytymi doświadczeniami.

Triduum 2012

Święta według kalendarza się skończyły. Jednak odpowiednie przygotowanie do nich może sprawić, że trwają cały rok – cały rok przecież możemy cieszyć się ze zmartwychwstania Jezusa i dziękować za Jego cierpienie przepełnione Miłością.

Oazowy Sylwester

Minionego Sylwestra spędziliśmy razem z Domowym Kościołem w domu rekolekcyjnym w Rościnnie. Panie i Panowie, Dzieci i Młodzież w eleganckich strojach przybyli, by powitać Nowy Rok.

Rozpoczęliśmy uroczystą kolacją, po której wszyscy udaliśmy się do sali tanecznej. I jak na prawdziwy bal przystało zagrano… Poloneza… Byliśmy mile zaskoczeni, gdyż nikt z nas wcześniej nie ćwiczył kroków, nie mówiąc już o układach, a Polonez w naszym wykonaniu,  koordynowany przez Anię i Maćka, wypadł na „pięć z plusem”.

Lednica

Rekolekcje o modlitwie – świadectwo

W październiku zaproponowaliśmy animatorom naszej diecezji udział w rekolekcjach o modlitwie, odbywających się w dniach 7-9 października w Ośrodku nad Lednicą. Weekendowe skupienie organizowali Ewangelizatorzy Ledniccy, a prowadził je znany z Przystanku Jezus oraz Szkoły Nowej Ewangelizacji ks. Rafał Jarosiewicz. Nasza siedmioosobowa grupka oazowa doskonale odnalazła się we wspólnocie rekolekcyjnej, w której królowały chyba tylko 3 zasady: MODLITWA, RADOŚĆ, SPONTANICZNOŚĆ. Nasz cel był taki: zaczerpnąć na nowo ożywczego powiewu Ducha Świętego, by móc dalej dzielić się nim we własnej wspólnocie. Oto, czym chcemy się podzielić.

„Skocz w miłość” rekolekcje dla studentów

Agnieszka Kowal i Arkadziusz Macudziński

SKOCZ W MIŁOŚĆ” REKOLEKCJE DLA STUDENTÓW

W dniach 23-26 października 2011 w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu odbyły się tradycyjne już rekolekcje inaugurujące nowy rok akademicki, adresowane specjalnie do studentów. Ich organizatorem była działająca przy parafii Wspólnota Oazy Studenckiej, przy współpracy z Diecezjalną Diakonią Ewangelizacji. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmiało „Skocz w miłość”. Nauki rekolekcyjne wygłosił ksiądz Tomasz Tarczyński.