Relacja z Porekolekcyjnego Dnia Wspólnoty DK rej. Strzeszyn Grecki 21 października 2018 r.

W niedzielę, 21 października, rodziny Domowego Kościoła rejonu Strzeszyn Grecki przeżyły powakacyjny dzień wspólnoty. Dzień wspólnoty każdy rozpoczął indywidualną modlitwą w ramach Namiotu Spotkania. W czasie wspólnej Eucharystii w kościele p.w. św. Ojca Pio z Pietrelciny w Poznaniu polecaliśmy Miłosiernemu Bogu duszę naszej zmarłej siostry, ś.p. Katarzyny, i prosiliśmy o radość życia wiecznego dla niej.

Spotkanie w sali domu parafialnego, po zawiązaniu wspólnoty, rozpoczęło się od konferencji poprowadzonej przez Siostrę Annę ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Poznaniu, wprowadzającej nas w temat dnia wspólnoty „Powołanie – moja codzienność”, w czasie której Siostra Anna, wychodząc od klasyków teologii katolickiej, pokazała nam w jaki sposób powinniśmy i możemy odpowiedzieć na wezwanie Pana w naszej małżeńskiej i rodzinnej codzienności.

Po konferencji przyszedł czas na świadectwa z rekolekcji przeżytych latem. Wielką radością naszego rejonu jest udział połowy małżeństw w różnego rodzaju rekolekcjach w ciągu ostatniego roku formacyjnego – oazy rodzin, oazy rekolekcyjne animatorów rodzin, rekolekcje ewangelizacyjne, rekolekcje Triduum Paschalnego, rekolekcje tematyczne, a także rekolekcje organizowane przez inne wspólnoty. Niektóre małżeństwa pełniły również na rekolekcjach DK posługi animatorów, diakonii muzycznej i diakonii wychowawczej. Przedstawione świadectwa były dla nas wielkim ubogaceniem i – miejmy nadzieję – zachętą do jeszcze liczniejszego udziału w rekolekcjach w kolejnym roku.

Po wysłuchaniu świadectw z rekolekcji odmówiliśmy wspólnie różaniec, rozważając tajemnice chwalebne. Każda z tajemnic była pięknie ilustrowana muzycznie przez diakonię muzyczną rejonu. Modliliśmy się w intencji ś.p. Kasi, jej rodziny, a także we wszystkich intencjach, z którymi tego dnia każdy z nas przyszedł, by powierzyć je wspólnotowej modlitwie. Wielką radością było też powstanie drugiej grupy 20 rodziców modlących się za dzieci codzienną dziesiątką różańca.

Na zakończenie dziękujemy: kręgowi VI – za przygotowanie sali, kręgowi II – za służbę liturgiczną, kręgowi IV – za przygotowanie konferencji (za Siostrę Annę), kręgowi V – za pyszne przekąski do agapy, kręgowi III – za posprzątanie sali, kręgom I, II, V i VII – za 100% frekwencję, diakonii muzycznej – za piękne ubogacenie liturgii i spotkania, a wszystkim uczestnikom  – za wspólną modlitwę, serdeczne uśmiechy i czas spędzony razem.

Ewa i Michał Wyszkowscy