Relacja z paschalnego dnia wspólnoty rejonu Strzeszyn Grecki 5 maja 2019 roku

Z pewnym opóźnieniem publikujemy relację z paschalnego dnia wspólnoty Domowego Kościoła rejonu Strzeszyn Grecki. Nie możemy jednak tej publikacji pominąć, gdyż był to dla wspólnoty naszego rejonu dzień szczególny.

Dzień wspólnoty każdy rozpoczął indywidualną modlitwą w ramach Namiotu Spotkania. W czasie wspólnej Eucharystii w kościele p.w. św. Ojca Pio z Pietrelciny w Poznaniu dziękowaliśmy Panu za 50 lat sakramentu małżeństwa Halinki i Staszka Tyburskich.

Spotkanie w sali domu parafialnego, po zawiązaniu wspólnoty, rozpoczęło się od konferencji poprowadzonej przez Grażynę i Zygmunta, animatorów kręgu II, wprowadzającej nas w temat dnia wspólnoty „Charyzmaty i dary w służbie wspólnoty”. W czasie wspólnotowej modlitwy przeżywaliśmy nabożeństwo drogi światła w intencji Jubilatów. Poszczególne stacje ilustrowane były fragmentami Pisma Świętego i przepięknymi pieśniami paschalnymi w wykonaniu rejonowej diakonii muzycznej pod przewodnictwem Agaty i Jacka z kręgu VII. Dzień wspólnoty zakończyliśmy agapą jubileuszową, w czasie której nasi drodzy Jubilaci opowiedzieli, jakimi charyzmatami i darami służyli sobie wzajemnie na przestrzeni 50 lat wspólnej drogi małżeńskiej i rodzinnej.

Na zakończenie dziękujemy: kręgowi VIII – za przygotowanie sali, kręgowi II – za służbę liturgiczną i za przygotowanie konferencji, kręgowi V – za posprzątanie sali, diakonii muzycznej – za piękne ubogacenie liturgii i nabożeństwa drogi światła, a wszystkim uczestnikom – za wspólną modlitwę, serdeczne uśmiechy i czas spędzony razem. Szczególne podziękowania składamy na ręce Kochanych Jubilatów – za świadectwo ich wspólnej drogi, za nieustający uśmiech i radość, oraz za przepyszny poczęstunek na agapie.

Ewa i Michał Wyszkowscy