MEJD IN CZAJNA

mejd_in_China_2012

mejd_in_China_2012Zapraszamy na obchody Dnia Modlitw za Kościół w Chinach.

W ramach akcji MEJD IN CZAJNA odbędą się dwa wydarzenia:

24.5.2012 r. (czwartek) o godz. 19.00 w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97 w Poznaniu – EUCHARYSTIA Z MODLITWĄ ZA KOŚCIÓŁ W CHINACH – będzie okazją, by wyrazić solidarność oraz zjednoczenie w modlitwie z chrześcijanami w Chinach, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.

27.5.2012 (niedziela) od 15.00-18.00 przed fontanną w Parku Mickiewicza w Poznaniu – happening MEJD IN CZAJNA, a więc dobra zabawa z licznymi chińskimi atrakcjami.

„Sprawdź, co jest za murem!”

W programie m.in.:

– gra na mega-planszy w „chińczyka” na żywo
– quizy z nagrodami
– zawody w jedzeniu pałeczkami
– nauka pisania chińskich znaków
– smakowanie chińskich ciasteczek z niespodzianką
– kącik zabaw dla dzieci
– relacje z pobytu w Chinach
– puszczanie latawców

Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na sytuację chrześcijan w Chinach oraz zebranie środków na przyjazd Chińczyków na rekolekcje do Polski. Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie, która jest organizatorem akcji, od kilku lat jest szczególnie związana z Kościołem w Chinach. W najbliższe wakacje po raz czwarty będzie gościła na oazach młodzież z prowincji Hebei oraz zostaną zorganizowane rekolekcje w Chinach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mejdinczajna.pl oraz na facebooku.

Z radością informujemy, że współorganizatorami poznańskiej akcji MEJD IN CZAJNA są: Akademickie Koło Misjologiczne (AKM), Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu”, Werbistowskie Centrum Młodych „Tabor” oraz Stowarzyszenie „Misje Tam i Z Powrotem”.

Natomiast patronat medialny nad akcją objęli: Przewodnik Katolicki oraz Radio Emaus.