Opłatek DK – świadectwo

8 stycznia w parafii pw św. Rocha w Poznaniu odbyło się spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła Archidiecezji Poznańskiej, na którym był też obecny ks biskup Marek Jędraszewski.

I właściwie miało nas tam nie być. Później stwierdziliśmy, że pójdziemy tylko na agapę – „bo mamy przecież tego dnia zobowiązania w naszej parafii, więc nie ma sensu dwa razy uczestniczyć we Mszy Św”. Po namyśle zdecydowaliśmy jednak, że to ważne, aby służyć i modlić się we wspólnocie Domowego Kościoła, której przecież dużo zawdzięczamy, która nas wspiera i gdzie dobrze się czujemy.

I oczywiście takiego właśnie poczucia wspólnoty znowu doświadczyliśmy, zarówno podczas Eucharystii, oglądania jasełek, czy dzielenia się opłatkiem. Po raz kolejny okazało się, że we wspólnocie można składać serdeczne życzenia zarówno osobom, z którymi przeżyliśmy niejedne rekolekcje, jak i widzianym po raz pierwszy. A przy tym dzieliliśmy się ze sobą nawzajem naszym życiem: bo jedni powiększyli rodzinę, drudzy wybudowali dom, kolejne małżeństwo pilotuje krąg w parafii, w której nic się nie działo, a ktoś inny ma problemy ze zdrowiem, dziećmi. My także mogliśmy opowiedzieć o naszych radościach i troskach. I chociaż nie zawsze w takich sytuacjach udaje się pomóc w rozwiązaniu problemów, czy choćby znaleźć słowa pocieszenia, to z całą pewnością zawsze można ofiarować swój czas i modlitwę.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że dobrze być razem.

Justyna i Jacek