Prawdziwa wolność płynie z krzyża Chrystusa – relacja i świadectwa z Rekolekcji Ewangelia Wyzwolenia Online

To już drugie takie rekolekcje online organizowane przez Diakonię Wyzwolenia naszej archidiecezji. Był to czas głoszenia dobrej nowiny o prawdziwej wolności płynącej z krzyża Chrystusa, który jako jedyny może w pełni wyprowadzić nas z naszych niewoli, lęków i utrapień.

Podczas rekolekcji zagłębialiśmy się m.in. w tajemnicę Eucharystii, jako miejsca naszego wyzwolenia i odkrywania naszej godności Dzieci Bożych. Poznaliśmy również pięć źródeł światła, które pomagają nam poznawać Prawdę i w niej trwać: rozum, sumienie, Słowo Boże, nauczanie Kościoła i osobę Jezusa Chrystusa.

Trzeba wspomnieć o spotkaniach w grupach, które były nowością w tegorocznej edycji rekolekcji i które zwieńczały każdy ich dzień. Podczas spotkań dzieliliśmy się naszym doświadczeniem zniewolenia, lęków czy trudności oraz Chrystusa, jako tego, który z tych niewoli nas wyprowadza. Był to szczególny i owocny czas – pozwolił na lepsze poznanie innych uczestników, co, mimo formy rekolekcji, pozwoliło na zbudowanie wspólnoty ?.

Budowanie wspólnoty i otwieranie się na działanie Ducha Św. było również możliwe dzięki posługującej Diakonii Muzycznej ubogacającej każdy dzień rekolekcji pięknym śpiewem i modlitwą do Ducha, w które chętnie się włączaliśmy, mimo formy online.

Rekolekcje odbyły się w dniach 7-12 marca 2021 r. a wzięło w nich udział ok. 30 osób.

Bogu niech będą dzięki za ten pięknie przeżyty czas!

Poniżej zamieszczamy świadectwa i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych Rekolekcjach Ewangelia Wyzwolenia Online, które (mamy nadzieję) odbędą się już w formie stacjonarnej!

To były dla mnie ważne rekolekcje, między innymi dlatego, że miały one miejsce w wielkim poście, bo był to dla mnie czas, w którym chciałem jeszcze bardziej zwrócić się w stronę Chrystusa i przygotować na nadchodzące Zmartwychwstanie. W tym czasie nie było mi łatwo się skupić, ale miałem tą nadzieję że jeżeli się postaram to pomoc jakiej oczekiwałem od tych rekolekcji zostanie mi dana. Bardzo pozytywnie mnie nastawiła muzyka i śpiew, dawała mi ona siły i przypominała o Bożej obecności oraz przynosiła miłe wspomnienia.

Przypomniałem też sobie o tym jak ja i my wszyscy jesteśmy ważni dla Pana Boga i co za tym idzie powinniśmy o tym pamiętać i faktycznie żyć jak Jego Dzieci. Był to może taki jakby zapalnik przez który Bóg zaczął coraz bardziej działać. Cieszę się zatem że te rekolekcje mogły mi posłużyć w tym bym jeszcze bardziej zaczął się cieszyć i przeżywać każdy dzień. Chwała Panu za to wszystko!

Wojciech z Poznania

Bardzo dziękuję za organizację i możliwość udziału w tych rekolekcjach. Ubogaciły mnie wewnętrznie i pozwoliły poznać wspaniałych ludzi. Polecam wszystkim rekolekcje ‚Ewangelia Wyzwolenia’!

Piotr

Poczucie bycia w grupie w tym dziwnym czasie, jasny cel pogłębienia duchowości, wzajemna życzliwość i akceptacja, świadectwa służby, pokory – dokonania nie muszą być wystrzałowe, a są ważną kroplą w morzu. Warto przymusić się do udziału i docenić ogrom włożonej pracy. Dziękuję

Uczestnik