15 października 2015 r. DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO

15 października na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. Pragniemy wspólnie wesprzeć się w cierpieniu i modlić do dobrego Boga w intencji zmarłych przedwcześnie dzieci oraz ich rodzin o dobre przeżycie tego trudnego doświadczenia.

Zapraszamy rodziny, które doświadczyły śmierci dzieci w różnym wieku i okolicznościach oraz wszystkich pragnących włączyć się w modlitwę  15.10.2015 na nabożeństwo różańcowe do kościoła pw. św. Jana Jerozolimskiego za Murami w Poznaniu ul. Świętojańska 1, na godz.18:00, oraz na mszę świętą o godz. 18:30.

Dnia 15 października, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego, na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowina – na Ogrodach, zostanie uroczyście poświęcone pierwsze w Poznaniu miejsce pamięci dzieci, które umarły w łonie matki w tak wczesnym stadium swojego rozwoju, że rodzice nie mieli żadnej możliwości pochówku swojego poczętego dziecka.

O godz. 15:00 przy nowym pomniku (usytuowanym tuż obok kaplicy, przy grobie śp. dr Wandy Błeńskiej) zostanie odprawione nabożeństwo z modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, po czym ks. bp Zdzisław Fortuniak wraz z ks. proboszczem Tomaszem Moraszem dokona aktu poświęcenia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy.