2 listopada 2020 r. odszedł do Pana śp. ks. Artur Filipiak

Dnia 2 listopada 2020 zmarł śp. ks. dr Artur Filipiak.
Był moderatorem naszego kręgu (II) od początku swojej pracy w parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu. Był z nami ponad 4 lata.
Ksiądz z tytułem doktora, wykładowca, który na spotkaniach DK nigdy nie pouczał, zawsze czekał z wypowiedzią na innych. Mimo, że mógł powiedzieć najwięcej i najmądrzej to dzięki taktowi i skromności nie przytłaczał nas swoim autorytetem.
Był przykładem jak poświęcać się bliźniemu, przyjmował od Boga bez wahania to, co było bardzo trudne. W służbie innym i skromności zbliżał się do Boga.
Ksiądz Artur zawsze potrafił po chwili przemyślenia i zadumy odpowiedzieć na nurtujące nas pytania. Pozostanie w naszej pamięci jego naturalny, pełen radości uśmiech.
Wielki miłośnik historii Kościoła oraz historii Polski. Niejednokrotnie wzbudzał u ministrantów i szafarzy uśmiech nieznanymi opowieściami o władcach, królach i Świętych Kościoła.
Ksiądz Artur napisał kiedyś w swoim artykule w Przewodniku Katolickim:
„Bóg ofiarowuje nam życie, bardzo osobiście. Bóg daje życie wciąż na nowo – a potem już na zawsze.” Nasz Moderator otrzymał to Życie już na zawsze.
Do zobaczenia w Niebie ks. Arturze.
 
Iwona i Sebastian Piguła – para animatorska kręgu