Relacja z Powakacyjnego Dnia Wspólnoty DK rejonu Borek Wlkp 15 pażdziernika 2017 r.

Powakacyjny Dzień Wspólnoty rejonu miał miejsce 15.10.2017 r.
w gościnnych progach kościoła p.w. Mądrości Bożej w Śremie. O g.15.00 wspólnota rejonu Borek Wlk. –Gostyń –Śrem –Środa Wlk. zebrała się  na parafialnej Mszy św., podczas której uroczyście rozpoczął się nowy rok formacyjny. Animatorzy kręgów otrzymali świece z hasłem roku „Sługa Niepokalanej”, a w kawiarence parafialnej odbyła się tradycyjna agapa przy doskonałym cieście, owocach, kawie i herbacie. Nie zabrakło też godziny świadectw – małżeństwa dzieliły się swoimi doświadczeniami z wakacyjnych rekolekcji formacyjnych. Podczas spotkania można było nabyć materiały formacyjne ruchu m.in. Zasady Domowego Kościoła, Dialog małżeński, Modlitwa małżonków,  Spotkanie w kręgu czy Komunikacja w małżeństwie i w rodzinie.

Była też możliwość podpisania poparcia dla ustawy „Zatrzymaj aborcję” oraz wsparcia akcji charytatywnej fundacji Redemptoriss Missio z Poznania, która od wielu lat wspiera misjonarzy na całym świecie oraz ich podopiecznych (tym razem zbierane były przybory do mycia zębów dla afrykańskich dzieci).Wezwanie do służby drugiemu człowiekowi możemy realizować także przez wsparcie takich akcji.

Tereska i Rysiu Janiccy z Borku podzielili się wiedzą zdobytą na warszawskiej konferencji, zorganizowanej z okazji Roku Troski o Trzeźwość Narodu, przebiegającej pod hasłem „Nie piję, bo kocham” . Jest to temat szczególnie bliski wspólnocie Domowego Kościoła, której wielu członków należy do trzeźwościowej Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Wspólne świętowanie niedzieli i uroczystego rozpoczęcia nowego roku pracy formacyjnej odbyło się w licznym gronie i bardzo życzliwej „oazowej” atmosferze.