Dni Skupienia 16-17 października

W piątek 16 i w sobotę 17 października w kościele św. Jana Bosko w Poznaniu na Winogradach (salezjanie) odbędą się Dni Skupienia prowadzone przez Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie Ks. Adama Wodarczyka, postulatora procesu beatyfikacyjnego Ks. Franciszka Blachnickiego.
 
Poniżej podajemy plan tego spotkania.

W piątek wszystkie zajęcia są w kościele razem z dziećmi, w sobotę natomiast przed Jutrznią prosimy dzieci zaprowadzić do „Oratorium”, gdzie będzie diakonia wychowawcza, która zaopiekuje się nimi. Dzieci dołączą do rodziców na Mszę Świętą. Zaopatrzcie dzieci w obuwie na zmianę.

Rodziców natomiast prosimy o zabranie Pisma Świętego! oraz ciastek na sobotnią przerwę kawowo-herbacianą. Ciasto własnego wyrobu także miło widziane.

Ponieważ nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć temperatury powietrza oraz w budynku kościoła, pomyślcie o zabraniu czegoś ciepłego do okrycia się.

W tym roku, ze względu na trochę inny plan Dni Skupienia, dostosowany do możliwości Moderatora Generalnego, nie będziemy pobierać odrębnej opłaty. Wszelkie koszty pokryjemy z ofiar złożonych w czasie procesji z darami (składki) w czasie Eucharystii w jednym i drugim dniu.
Ze względów organizacyjnych (zakup naczyń jednorazowych, wydruk tekstów), prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się – do par rejonowych (aktualny spis par rejonowych znajdziesz tutaj) do dnia 10 października podając imię, nazwisko, imiona i wiek dzieci (chcemy zapewnić diakonię wychowawczą), a po tym terminie zgłoszenia bezpośrednio do nas – (061) 8610514 lub mejlem lub
 
Małżeństwa pragnące przenocować z piątku na sobotę w Poznaniu i te, które gotowe są gościć nocujących, prosimy o zgłaszanie się do swoich par rejonowych.
 
Zachęcajmy się więc nawzajem i zapraszajmy do udziału wszystkie rodziny Domowego Kościoła.

DNI SKUPIENIA: SŁUGA BOŻY KSIĄDZ FRANCISZEK BLACHNICKI JAKO WZÓR W POSŁUDZE CZYNIENIA UCZNIÓW

Piątek, 16 października
18.00 – Powitanie, Namiot Spotkania
18.30 – Przygotowanie liturgii
18.45 – Msza Święta
20.00 – „100 pytań do Moderatora Generalnego”
20.45 – Spotkanie kapłanów opiekujących się kręgami z Moderatorem Generalnym (rozpoczęcie w kościele górnym, potem przejście do domu parafialnego)
Prosimy bardzo – zachęćcie Waszych kapłanów do udziału w tym spotkaniu – to ważny element budowania wspólnoty Domowego Kościoła.
 
Sobota, 17 października
9.00 – Jutrznia
9.30 – Konferencja
10.15 – Przerwa na kawę, herbatę,…
11.00 – Konferencja
11.45 – Namiot Spotkania i okazja do sakramentu pojednania (zaproście kapłanów na ten czas, by mogli posługiwać w konfesjonałach, a potem wspólnie z Moderatorem Generalnym celebrować Eucharystię)
12.15 – Przygotowanie liturgii
12.30 – Msza Święta

Pozdrawiamy bardzo serdecznie
Ks. Robert Klemens C.Or
Kasia i Paweł Maciejewscy