Festyn rodzinny: Mejd in czajna 31 maja 2015 r.

Diakonia Misyjna* zaprasza wszystkich, a szczególnie rodziny Domowego Kościoła w niedzielę 31 maja na Ogólnopolski Festyn Rodzinny organizowany przez Caritas przy poznańskiej Katedrze.
W trakcie tego festynu Diakonia Misyjna będzie poprzez zabawę przybliżać tematykę chrześcijan i Kościoła w Chinach. Przy Katedrze powstanie chińskie miasteczko, a moc chińskich atrakcji będzie czekać na dzieci oraz ich rodziców w godzinach od 13:30 do 17:00.
Otoczenie zbudowanego na tę okoliczność Chińskiego Muru wypełnią atrakcje dla całej rodziny: zabawy i quizy z nagrodami o tematyce Chin dla dzieci i dorosłych, zawody w jedzeniu pałeczkami, smakowanie chińskich ciastek z chrześcijańską niespodzianką, nauka pisania „chińskich znaczków” czyli liter chińskiego alfabetu.

*Będziemy grać w chińczyka na trawie!* Zachęcamy, aby założyć koszulki w kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym lub niebieskim i wcielić się choć na chwilę w rolę pionka do gry! :)

*Zapraszamy rodziny i nie tylko rodziny* do wspólnej zabawy oraz ewangelizacji w tym czasie. Jest szansa, aby pokazać problematykę Kościoła w Chinach oraz sam Ruch (w tym także Domowy Kościół) wśród osób, które do kościoła może nie przyjdą ale przyjdą na dziecięcy festyn ze swoimi rodzinami.

Wszystkich, którzy chcieliby nam jakoś pomóc, prosimy o… *upieczenie chińskich ciasteczek *:)

Chińskie ciasteczka tradycyjnie zawierają wróżbę – my będziemy rozdawać ciasteczka, zawierające zamiast wróżby Słowo z Pisma Świętego oraz z drugiej strony informację o akcji.

Z doświadczenia wiemy, że potrzeba ich wiele :)

*(przepis oraz szablon karteczek do ciastek prześlemy każdemu, kto napisze na adres: katarzyna.stejakowska@gmail.com można także wyszukać swoje ulubione cytaty z Pisma Świętego i przygotować autorskie karteczki)*

Ciastka można dostarczać do chińskiego miasteczka na łączce koło Katedry w godzinach od 11 do 17.

Jak nas znaleźć? Naprzeciwko Katedry stanie Scena Główna Festynu Caritas – należy ją obejść z prawej strony i skręcić w prawo, przechodząc przez bramę. Tam będziemy!
Do zobaczenia 31 maja 2015
Pozdrawiamy w Panu <><