24 maja 2015 – Zakończenie roku formacyjnego 2014/15 Rejonu Leszno-Kościan-Wolsztyn-Grodzisk w Mórkowie

Dzień 24 maja br. rodziny Domowego Kościoła naszego rejonu spędziły w domu nowicjackim TChr w Mórkowie. Ks. Karol Kozłowski, Magister Nowicjatu przyjął nas bardzo serdecznie.

Spotkanie rozpoczęliśmy od Mszy św., której przewodniczył nasz rejonowy moderator, ks. Grzegorz Robaczyk w koncelebrze z ks. Karolem Kozłowskim i ks. Franciszkiem Gałdysiem, spowiednikiem nowicjuszy. Cała oprawa liturgiczna i muzyczna przygotowana została przez małżonków DK. Homilię wygłosił ks. Grzegorz, który 23 maja przeżywał 30. rocznicę święceń kapłańskich. Właśnie w Mórkowie modliliśmy się w Jego intencji, jak i wszystkich kapłanów obchodzących rocznice święceń kapłańskich, a także w intencji rodzin DK.

Przed błogosławieństwem złożyliśmy ks. Jubilatowi życzenia, dziękując za Jego posługę wśród nas, życząc obfitości darów Ducha św., bo przecież była to niedziela Zesłania Ducha Świętego. Mieliśmy też okazję do wręczenia kwiatów i złożenia życzeń nowo wybranej parze rejonowej.

Dalsza część spotkania była kontynuacją wielkiego dziękczynienia wszystkim posługującym: parom animatorskim, pilotującym, odpowiedzialnym za rejonową diakonię życia, wyzwolenia, muzyczną i wychowawczą, a także rejonowemu skarbnikowi. Był czas na krótkie podsumowanie trzyletniego okresu naszej posługi.

Cieszyliśmy się, że w gronie rodzin DK znaleźli się goście-małżonkowie wraz z dziećmi zainteresowani formacją w DK.
Z wielką radością wszyscy udali się pod figurę Matki Bożej na nabożeństwo majowe. Przedtem „śpiewane” życzenia złożyliśmy ks. Magistrowi, gdyż dowiedzieliśmy się, że poprzedniego dnia obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa. Spotkanie zakończyło się agapą, połączoną z konkursami sportowymi, wśród których największą popularnością cieszyły się „wędki”, „puszki”, „równoważnia”. Była też okazja do gry w piłkę, do pogawędek w promieniach przygrzewającego słońca, wśród świeżej majowej zieleni i śpiewu ptaków.

ZA WSZYSTKO WSZYSTKIM JESZCZE RAZ: BÓG ZAPŁAĆ! CHWAŁA PANU!