Instrukcja „Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła”

Kochani – jak już zapewne wielu z Was wie, 20 lipca br. została ogłoszona przez Kongregację ds. Duchowieństwa Instrukcja „Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła”. 

Tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z treścią Instrukcji, gorąco zachęcamy do jej przeczytania, gdyż jak wynika z treści dokumentu jest on skierowany nie tylko do proboszczów i wikariuszy, ale także (przynajmniej w pierwszej części) do nas – wiernych świeckich, tworzących wraz z kapłanami pracującymi w naszych parafiach wspólnoty parafialne.

Waszej uwadze pragniemy polecić szczególnie pierwsze sześć rozdziałów Instrukcji oraz rozdział mówiący o funkcjach i posługach parafialnych. Oczywiście dokument można przeczytać w całości.
Treści zawarte w tych rozdziałach mogą stanowić cenne wskazówki przede wszystkim dla oazowiczów (również członków DK), którzy formują się już na etapie mistagogii i podejmują diakonię we wspólnocie Kościoła, a także zachętę do włączenia się w dzieło ewangelizacji i diakonii dla tych spośród nas, którzy takiej decyzji jeszcze nie podjęli.
Może to być dobra lektura również dla tych, którzy podczas tegorocznych wakacji planowali uczestnictwo w rekolekcjach oazowych III stopnia.
Pełny tekst Instrukcji znajdziecie w poniższym linku:
 
Z modlitwą 
Joanna i Robert Słocińscy

para diecezjalna DK