Parami do nieba

Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki Zbigniewa Nosowskiego: „Parami do nieba. Małżeńska droga świętości„.
To jest nowe wydanie, znacznie poszerzone, przede wszystkim zdecydowanie więcej jest z duchowości małżeńskiej. Jest tam też cytat z Zasad DK, jest
omówienie formacji małżeńskiej w różnych ruchach (i skonstatowanie jej braku w innych).

O książce mówić będą:

  • ks. prof. Adam Przybecki (prodziekan Wydziału Teologicznego UAM)
  • Agata i Krzysztof Jankowiakowie (Domowy Kościół, redaktorzy pisma „Wieczernik”)

Spotkanie poprowadzi red.Anna Gruszecka *(Radio Merkury)
Sobota, 9 stycznia 2010 r., godz. 19.00 Maciejka Café, Poznań, Stary Rynek 92 (wejście od ul. Wronieckiej)

Nieufność Kościoła wobec małżeństwa zdaje się odchodzić w przeszłość. Rozpoczyna się nowa epoka duchowości chrześcijańskiej — twierdzi Zbigniew Nosowski. Nowatorska wizja uświęcenia poprzez małżeństwo sąsiaduje w jego książce z opisem świętych małżonków z dawnych wieków oraz współczesnych par – kandydatów na ołtarze. Refleksjom o mistyce życia małżeńskiego towarzyszą obrazy Ventzislava Piriankova.

Czytam tę książkę i myślę: nareszcie, nareszcie. Nareszcie ciało i seks przestają być brudne i niegodne chrześcijanina… Nareszcie miłość do Boga nie wymaga wyrzeczenia się miłości do człowieka… Nareszcie normalnie, wszystko razem, w Jednym” (Renata Arendt-Dziurdzikowska, „Zwierciadło”).

Książka ta pozwoliła wielu małżonkom w nowy sposób spojrzeć na swoje życie, a wielu duszpasterzom lepiej zrozumieć, czym jest powołanie
chrześcijańskiego małżeństwa. Dziś nie można już mówić o małżeństwie, nie znając „Parami do nieba”
(ks. dr Szymon Stułkowski, sekretarz Komisji Duszpasterstwa przy Konferencji Episkopatu Polski

To książka wyjątkowa. Nosowski przekonuje do nowej wizji świętości małżeńskiej – pokazuje, że w zwykłej codzienności małżeńskiego życia, także w więzi seksualnej, dzieją się rzeczy nadzwyczajne” (o. dr Ksawery Knotz, kapucyn, duszpasterz małżeństw)