PODZIĘKOWANIE RODZINOM DOMOWEGO KOŚCIOŁA

To się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia. Do tego bowiem jesteście powołani. Chrystus przecież również cierpiał za was i zostawił wam wzór, abyście szli za Nim Jego śladami. (1 P 2, 20b-21)
 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drogie Pary Rejonowe, Drodzy Małżonkowie, zakochani w charyzmacie Ruchu Światło-Życie i drodze Domowego Kościoła,

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Wam, którzy odpowiedzieliście na nasz kolejny apel dotyczący prośby o żywność dla potrzebujących, którzy zgłaszają się każdego dnia do klasztoru sióstr elżbietanek w Poznaniu.
Kochani, w miniony czwartek i piątek do sióstr dotarło ok.200 kg żywności (głównie wędliny, nabiał, pasztety, konserwy, masło, margaryna, smalec, cebula i dżemy), kilka worków odzieży oraz środki opatrunkowe i higieniczne, a także gotowe już kanapki, przygotowane przez dwie rodziny (to nowa inicjatywa, która ułatwia pracę wolontariuszy na miejscu w klasztorze).

Dziękujemy również za wsparcie finansowe jadłodajni oraz zakupu namiotu. Namiot, na który prowadzona jest zbiórka pieniędzy został już dostarczony do sióstr, postawiony i służy, tym którzy zgłaszają się po pomoc. Aktualnie (02.05.2020) na namiot udało się zebrać 4.790 zł  – ksiądz Dawid Bendowski dziękuje za ogromne wsparcie wszystkim ofiarodawcom.
Każdego dnia wolontariusze (również małżeństwa z DK) przygotowują z otrzymanych przez siostry darów około trzystu posiłków (tj. około tysiąca kanapek).
Kochani, niech Pan Bóg wynagrodzi Wam Waszą hojność. Was wszystkich otaczają modlitwą siostry elżbietanki oraz ci którzy każdego dnia korzystają z Waszych darów. 

Z nieustanną modlitwą w Waszej intencji
Joanna i Robert Słocińscy
para diecezjalna DK