Relacja z Rejonowego Dnia Wspólnoty rejonu Podolany, Rokietnica, Oborniki, Czarnków-17.10.2021

W dniu 17 października 2021r. w Rokietnicy rodziny Domowego Kościoła z rejonu Podolany, Rokietnica, Oborniki, Czarnków spotkały się na wspólnej modlitwie, konferencji i agapie.

Nasze spotkanie rozpoczęła Diakonia muzyczna , która po ustawieniu nagłośnienia, rozśpiewała głosy, przećwiczyła pieśni.

O godzinie 14.40 rozpoczęliśmy Namiot Spotkania, rozważaliśmy słowa Psalmu 40, wersy od 5-13, o godzinie 15.00 wraz ze wspólnotą parafii Chrystusa Króla w Rokietnicy rozważaliśmy i modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, o 15.15 rozpoczęła się msza święta. Kazanie wygłosił moderator rejonu Podolany, Obornicki, Czarnkowski ksiądz Robert Korbik. Na końcu mszy świętej Para Łącznikowa Paweł i Danusia Konieczka otrzymali świecę na rok pracy 2021/2022 a ksiądz moderator pobłogosławił im na ich posługę.

O godzinie 16.30 w kościele, rozpoczęła się konferencja , którą wygłosił ksiądz Andrzej Magdziarz, moderator Oazy Dorosłych. Konferencja była otwarciem tegorocznego tematu pracy Ruchu Światło Życie – „Prawda Krzyż Wyzwolenie”.

Po wysłuchaniu konferencji przeszliśmy do salki gdzie przy kawie, herbacie , pysznych wypiekach słodkich i słonych przeprowadziliśmy quiz z wiedzy o księdzu Franciszku Blachnickim. Prowadzący quiz – Paweł i Danka Konieczka podzielili nas na trzy grupy. W przeprowadzeniu konkursu dzielnie pomagali synowie Danki i Pawła. Pytania były ciekawe, trudne i wymagały od grup dość żywiołowej dyskusji. Ostatecznie nie wszystkim udało się odpowiedzieć na wszystkie pytania, natomiast każda z grup otrzymała nagrody w postaci słodkich przekąsek. Rywalizacja przebiegała w bardzo radosnej atmosferze i wzbogaciła naszą wiedzę o ks. Franciszku. Na koniec każde z przybyłych małżeństw opowiedziało kilka słów o sobie.
Pełni radości i dobrego humoru rozjechaliśmy się do swoich domów nie mogąc się już doczekać kolejnego dnia wspólnoty.