Relacja z Rejonowego Powakacyjnego Dnia Wspólnoty w rejonie Poznań Nowe Miasto-Czerwonacki 23. października 2021 r.

W sobotę 23. października 2021 r. od 10.00 przeżyliśmy Rejonowy Powakacyjny Dzień Wspólnoty w rejonie Poznań Nowe Miasto-Czerwonacki. Spotkaliśmy się w parafii Św. Józefa w Kicinie. Dzień Wspólnoty rozpoczęliśmy w kościele od Namiotu Spotkania (Ps 40, 5-13). Następnie wysłuchaliśmy konferencji moderatora rejonowego ks. Mariana Sikory na temat „Prawda, krzyż, wyzwolenie” oraz 4 świadectw: Hani i Krzysztofa z rekolekcji ONŻ II, Ani i Marka z ORAR II, Maksa z Oazy Młodzieży z ONŻ II oraz Doroty i Zbyszka z ORAR I, ORAR II i rekolekcji dla par rejonowych.

Ważnym punktem naszego Dnia Wspólnoty była Eucharystia. Po Mszy Świętej spotkaliśmy się w jednej grupie na salce parafialnej. W trakcie spotkania poznaliśmy się przedstawiając swoją drogę do małżeństwa lub wspólnoty (Oaza Młodzieży). Dzień Wspólnoty zakończyliśmy tradycyjną Agape.

Dzięki uczestnictwu dużej grupy małżeństw i młodych z naszego rejonu, Ich zaangażowaniu w posługę w trakcie Mszy Świętej oraz na spotkaniu na salce i Agape poczuliśmy się znów WSPÓLNOTĄ!

Chwała Panu!