Relacja z Dnia Wspólnoty DK rejonu Poznań-Podolany, Czarnkowski, Obornicki w parafii św. Moniki w Strzeszynie Starym. 29 września 2019 r.

29 września, w dzień świętych Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela odbył się Dzień Wspólnoty rejonu Podolany, Obornicki, Czarnkowski.

O godzinie 13.30 w parafii Św. Moniki w Strzeszynie Starym zawiązaliśmy wspólnotę i wraz z ks. proboszczem Szczepanem Łakomym pomodliliśmy się w intencji naszych małżeństw. Następnie podzieliliśmy się na trzy kręgi i po rozważeniu słowa Bożego rozmawialiśmy o zniewoleniach bazując na „Liście kręgu centralnego DK”.

Po kręgach odwiedził nas moderator rejonu ks. Rafał Pierzchała. Tego dnia miał imieniny, złożyliśmy mu życzenia i wspólnie się pomodliliśmy. Szybko musiał niestety nas opuścić z uwagi na kolejne obowiązki, a do naszego grona dołączył ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który wygłosił prelekcję na temat zaangażowania i posługi kapłanów i osób konsekrowanych dla wspólnot chrześcijańskich na Bliskim Wschodzie. Wykład bardzo poruszył nasze serca, a zaraz po nim nastała chwila na namiot spotkania i refleksję nad moją wiarą, zniewoleniami i tym co mógłbym z Bożą pomocą zmienić…

Następny punkt to świadectwo małżeństwa, które przyjechało z Ukrainy i rok temu dołączyło do pierwszego kręgu na Podolanach. Podzielili się bardzo wzruszającym doświadczeniem jak przeżywają swoje zniewolenia w kontekście bycia członkami KWC.

I nadszedł moment centralny tego dnia – Eucharystia. Gdy dzieci, bardzo zadowolone powróciły z zajęć z diakonią wychowawczą i dołączyły do rodziców, rozpoczął się czas przygotowania do Eucharystii.

Na Mszy św. dołączył do naszego rejonu kolejny krąg. Przed błogosławieństwem sześć małżeństw przyjęło zobowiązania, wypowiedziało chęć formowania się w Domowym Kościele i przyjęło z rąk kapłana zapaloną świecę – symbol Chrystusa, naszego Światła i Życia.

Z wielką radością przyjęliśmy błogosławieństwo i poszliśmy świętować. Agapa była super. Rejon się integrował, poznawał i cieszył!!