Relacja z rejonowych Dni Skupienia DK z Winograd w Otorowie 13-15.09.2019

W dniach 13-15 września 2019 r., od piątku do niedzieli, miały miejsce Rejonowe Dni Skupienia Domowego Kościoła z rejonu Poznań-Winogrady. Odbyły się one trzeci rok z rzędu w ośrodku rekolekcyjnym DK w Otorowie. Nowy temat roku „Wolni i wyzwalający” przedstawił podczas homilii ks. Bartek Dolata z parafii pw. św. Karola Boromeusza w Poznaniu, a konferencje pt. „Razem jako zespół” głosili Magda i Wiesław Grabowscy z Warszawy. W kolejnych wykładach:
– wskazali na główne zagrożenia na jakie jest narażona trwałość naszych małżeństw,
– opowiedzieli jak rozwiązywać konflikty w małżeństwie,
– przedstawili plan, jaki ma dla małżonków Bóg,
– zaproponowali sposoby leczenia i wzmacniania naszych małżeństw.
Olbrzymim atutem konferencji było świadectwo wzajemnej miłości Magdy i Wieśka wyłaniające się zarówno ze sposobu, w jaki odnosili się do siebie jak i z opowiedzianych historii, czasem niełatwych, z ich życia. W wykłady wpletli ważne treści psychologiczne dotyczące rozpoznania temperamentu własnego i współmałżonka oraz języków „obcych”, w których powinniśmy komunikować naszą miłość współmałżonkom, aby być przez nich zrozumianymi. Jedno ze spotkań poprowadził osobno Wiesiek dla mężczyzn i Magda dla pań, co spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem.

Ufamy, że owocem przeżytych dni skupienia będą częstsze randki małżeńskie wyzwalające w nas potencjał łaski sakramentu małżeństwa!

Renata i Krzysztof Gibasiewicz
para rejonowa Domowego Kościoła, Poznań-Winogrady