Pytania o Boga

Rejon Rataje Domowego Kościoła i Oaza Dorosłych spotkały się na Dniu Wspólnoty 14 maja 2017 r. w parafii Maryi Bogarodzicy w Poznaniu na Żegrzu. Dzień Wspólnoty podsumowywał rok pracy „Miłosierni jak Ojciec”.

Rozpoczęliśmy spotkaniem w grupach, w których dzieliliśmy się, czym jest dla każdego z nas miłosierdzie, w jaki sposób przeżyliśmy zarówno mijający rok pracy formacyjnej „Miłosierni jak Ojciec” jak i miniony Rok Miłosierdzia. Podzieliliśmy się Ewangelią – prowadził nas tekst J 8,1-11 – spotkanie Jezusa z kobietą pochwyconą na cudzołóstwie.

Ten sam tekst był punktem wyjścia do konferencji bpa Grzegorza Rysia, której następnie wysłuchaliśmy. Dlaczego ten fragment był na kilka wieków usunięty z Ewangelii? Co znaczy znać Prawo a nie znać Prawodawcy? Jaki może być największy dramat w życiu człowieka? Na te i inne pytanie odpowiadał bp Grzegorz Ryś.

Potem był czas modlitwy. Wspólnie dziękowaliśmy za cały, kończący się rok pracy, za wszystkie dobre wydarzenia, wszystkie inicjatywy, wszystkich którzy przyszli do naszych wspólnot, wszystkie przemiany naszych serc. Modliliśmy się za tych, którzy latem będą uczestniczyć w rekolekcjach.

Eucharystii przewodniczył ks. Sylwester Marzec. W homilii pokazał nam apostołów Tomasza i Filipa jako tych, którzy stawiają Jezusowi pytania, pragnąc poznać, kim jest Bóg. Mówił o fałszywych obrazach Boga, jakie w sobie nosimy i o tym, jak ważne jest poznawanie prawdy o Bogu.

Ostatnim punktem Dnia Wspólnoty była agapa – czas radosnego świętowania przy stole.