Relacja z Dnia Wspólnoty Rejonu Rataje DK i Oazy Dorosłych 11 marca 2018 r.

Dzień Wspólnoty Rejonu Rataje Domowego Kościoła i Oazy Dorosłych odbył się 11 marca w parafii Najświętszej Maryi Bogarodzicy w Poznaniu na Żegrzu. Tematem spotkania było „Oddanie się Niepokalanej”.

W temat wprowadziło już zawiązanie wspólnoty – każdy mówił nie tylko swoje imię, lecz również miał powiedzieć o ulubionej pieśni maryjnej (uzasadniając wybór). Następnie temat podjęła konferencja, w której zaprezentowano drugi Drogowskaz Nowego Człowieka „Niepokalana” i wskazano, co z tego Drogowskazu wynika dla osób należących do Ruchu. Konferencja wyjaśniała również, na czym polega oddanie się Maryi – podstawą rozważania był akt oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła dokonany 11 czerwca 1973 r. przez kard. Karola Wojtyłę.

Kolejny punktem programu były świadectwa. Pierwsze świadectwo mówiło o oddaniu Maryi rodziny, drugie o przeżywaniu modlitwy różańcowej jako rozważania tajemnic zbawienia.

Następnie uczestnicy Dnia Wspólnoty podzielili się na grupy. Praca w grupach była analizą tekstów Ewangelii mówiących o Maryi. Z tych tekstów staraliśmy się wydobyć cechy Maryi – byśmy dzięki temu mogli zobaczyć, w czym Maryję możemy naśladować.

Eucharystii przewodniczył ks. Michał Przybylski. Podczas Eucharystii dziewięć par po zakończeniu okresu pilotowania zadeklarowało pragnienie włączenia się do Domowego Kościoła.

Dzień Wspólnoty zakończyła agapa. Do wyboru jak zawsze były dwa rodzaje zupy oraz pyszne ciasta (te ostatnie przyniesiona przez uczestników Dnia Wspólnoty).