Relacja z Dni Skupienia DK parafii Maryi Królowej w Poznaniu 7-9 czerwca 2019 r.

W dniach 7-9 czerwca 2019 r. uczestniczyliśmy w drugich Dniach Skupienia DK naszej parafii. Prowadzącymi i organizatorami byli Katarzyna i Piotr Przymuszała oraz ks. Marcin Skowron. Spotkanie odbyło się w Ośrodku Rekolekcyjnym DK w Otorowie. Tematem przewodnim była modlitwa. Rozmawialiśmy o jej różnych aspektach: osobistym, wspólnotowym, małżeńskim. Prelekcję dla nas wygłosił nasz wikary , ks. Marcin Skowron. Szczególne wrażenie zrobiły na nas dwa wydarzenia: modlitwa małżeńska w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem, w blasku świec i przy pięknej muzyce oraz msza św. sekundacyjna naszego neoprezbitera ks. Amadeusza Fertiga. Wspomnieć należy również o budujących spotkaniach kręgów, świadectwach innych małżeństw na temat modlitwy. Szczególnie wybrzmiało jak wielką wartością jest modlitwa małżeńska.

Parafialne Dni Skupienia sprzyjają lepszemu poznaniu się małżeństw z naszych kręgów, wyciszeniu i jak to niektórzy podkreślali, są na tyle krótkie, że mogą sobie pozwolić na taki wyjazd ze względu na sprawy rodzinne. 
Wyjechaliśmy wzmocnieni w naszej relacji z Jezusem, duchowo ożywieni, zrelaksowani i …. z lekkim niedosytem, bo chętnie jeszcze byśmy tam zostali. Z niecierpliwością czekamy na następny taki błogosławiony czas.
 
Anna i Janusz Witkowscy