Relacja z Dnia Skupienia połączonego z Paschalnym Dniem Wspólnoty Rejonu Poznań – Starołęka, Kórnicki 21/22 kwietnia 2018 r.

21 i 22 kwietnia 2018 roku odbył się w Domu Rekolekcyjnym Domowego Kościoła w Otorowie dzień skupienia połączony z Paschalnym Dniem Wspólnoty rejonu Poznań – Starołęka, Kórnicki.

W sobotę rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty przy ognisku. Po ognisku mieliśmy wspaniałą okazję uczestniczyć w modlitwie małżeńskiej, mogliśmy podziękować Bogu za dar, jakim jest dla nasz współmałżonek, a także w ciszy przeprosić naszych mężów i żony za nasze braki w miłości małżeńskiej. Na zakończenie modlitwy mogliśmy modlić się wspólnie w intencji naszych dzieci, współmałżonków, rodzin. Wieczorem długie Polaków rozmowy, gry towarzyskie lub odpoczynek w pokojach. To co było dla każdego z nas na ten moment potrzebne. Odwiedził nas wówczas sprawił nam niespodziankę nasz moderator rejonu ks. Marian Libera. Mimo nawału obowiązków i powrotu tego dnia z pielgrzymki do Pragi przyjechał do nas na krótko przed godziną 21, aby udzielić nam błogosławieństwa.

Niedzielę rozpoczęliśmy od jutrzni. Był też namiot spotkania. Konferencję wprowadzającą w temat dnia wspólnoty „Zasady Pełnienia Diakonii” przeprowadził ksiądz Waldemar Szkudlarek z parafii św. Andrzeja Apostoła w Spławiu kładąc mocne akcenty na służbę w małżeństwie oraz nawiązując do niedzieli Dobrego Pasterza. Jesteśmy przekonani, że jego słowa poruszyły wiele serc. Po konferencji pracowaliśmy w grupach, potem przeżywaliśmy wspólną Eucharystię – szczyt dnia.  Na mszy mieliśmy radosną uroczystość – przyjęcie do Domowego Kościoła nowego kręgu z Kórnika, który zakończył pilotaż. Msza święta odbyła się w intencji 24 rocznicy ślubu Iwony i Grzegorza Cyrów. Homilia skierowana do jubilatów i małżeństw uczestniczących na mszy była bardzo budująca dla wzrostu miłości małżeńskiej.

Kochani!

Bardzo Wam dziękujemy za Waszą radosną obecność, za otwartość do wspólnego dzielenia się i za gotowość wspólnej pracy. Dziękujemy Bogu za ten piękny czas, za słowa kapłana, za Wasze świadectwa na spotkaniach w grupach, za rozkwitające w parku w Otorowie kwiaty i krzewy, świeżą zieleń i cudowną pogodę, która uczyniła ten dzień dla nas prawdziwym wytchnieniem w nawale codziennych obowiązków.

Małgosia i Sławek Kośmiccy