Relacja z Porekolekcyjnego Dnia Wspólnoty Rejonu Swarzędzki, Kostrzyński 16 października 2021 r.

„Kto się do mnie przyzna przed ludźmi do tego ja przyznam się przed aniołami w niebie” /Łk 12.8/

W Duchu jedności w rejonie Swarzędz-Kostrzyn przeżywaliśmy Dzień Wspólnoty w dniu 16.10.2021. Spotkanie rozpoczęliśmy budowaniem relacji z Miłosiernym w Namiocie Spotkania. Pan skierował do nas słowa Psalmu 40. Wierzymy, że wielu z nas utożsamia się ze słowami jego autora:

„Jest moją radością, mój Boże, czynić Twoją wolę” /PS 40.9/

Następnie rozradowaliśmy nasze serca słuchając świadectw młodzieży i małżeństwa DK, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami z przeżytych w tym roku rekolekcji. Jako, że były to świadectwa z III stopnia (odpowiednio młodzieży i DK) usłyszeliśmy o bogactwie żywego Kościoła motywującym do dzielenia się Miłością Boga z innymi. Pawle, Joasiu i Tomku – dziękujemy za piękne świadectwa!

W trakcie Eucharystii do wspólnoty Kościoła dołączyło dwoje wiernych: Ania i Wojtek. Ogromną radością było dla nas połączenie chrzcin dzieci (Ani rodzice są członkami DK) z Dniem Wspólnoty. Mamy nadzieję, że głęboko zapadną nam w pamięć słowa ks. Tomasza: jeżeli nasza relacja z Panem Jezusem jest głęboka, to nie jesteśmy w stanie o tym milczeć i nie podejmować każdej możliwej sytuacji by o Nim świadczyć. W trakcie Mszy Świętej małżeństwa, które ukończyły etap pilotażu, wyraziły również chęć kroczenia drogą DK – cieszymy się, że jesteście!!!

Po Mszy Świętej ks. Jarek (moderator rejonowy) przybliżył nam temat roku formacyjnego: Prawda – Krzyż – Wyzwolenie. Podążając za myślą ks. Franciszka, zostaliśmy zachęceni do stanięcia w PRAWDZIE i świadomego wkroczenia w przestrzeń publiczną w obronie wartości które wyznajemy. Wzorem Apostołów, dojrzałych uczniów Chrystusa, nie mamy odpowiadać atakiem na atak, ale stanąć pod KRZYŻEM, przyjąć go i stanąć w obronie naszej wiary – wiernie głosić Ewangelię. Wtedy prawdziwie jesteśmy WOLNI.

Spotkanie zakończyliśmy quizem o ks. Franciszku. Prawdziwie cały dzień przeżyliśmy w duchu wspólnoty: Dzieci Bożych, Młodzieży i Małżeństw z DK. Za cały ten dzień – Bogu niech będą dzięki!