Relacja z Porekolekcyjnego Dnia Wspólnoty rejonu Swarzędzki-Kostrzyński 18 października 2020r.

Niedziela 18 października 2020 była szczególnym dniem umocnienia dla Rejonu Swarzędz-Kostrzyn. Przy zachowaniu wszelkich zasad epidemiologicznych powierzyliśmy nasz rejon Panu Bogu. 
Rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas którego budowaliśmy najważniejszą relację – z naszym Mistrzem i Panem!
Następnie dwie osoby dały piękne świadectwo czym jest dla nich Eucharystia przeżywana na co dzień. W jaki sposób wpływa na relację z Panem Jezusem i jak pomaga im stawać się lepszym człowiekiem i chrześcijaninem. 
 
Kulminacyjnym momentem RDW była oczywiście Msza Święta! Nasz moderator rejonowy: ks. Jarek Krawczyk w pięknych i konkretnych słowach pokazał nam jak Eucharystia nieodzownie związana jest ze służbą. Jak droga dojrzałych chrześcijan wiedzie przez służbę. Jak szczególnie w tych dniach możemy służyć sobie nawzajem i nie omijać tych, którzy potrzebują naszego wsparcia.  
Samo przygotowanie dzisiejszego RDW oraz jego przeżycie wraz z Oazą Młodzieży z naszego rejonu – jest dla nas niesamowitym umocnieniem Ducha! Z pełną mocą wybrzmiały oazowe pieśni, z ogromną radością przyjęliśmy nowy krąg w szeregi rejonu i z radością wypatrujemy kolejnego Dnia Wspólnoty. 
 
Zdecydowanie był to dla nas wszystkich czas ogrzania się we wspólnocie osób, które spotkały się by uwielbić Pana i rozradować swe dusze w Bogu Zbawicielu swoim! 
 
Asia i Tomek Marcinowscy – para rejonowa