Rekolekcje oazowe w Kenii 2015 – każdy może pomóc :)

Alleluja! :)

Rok temu odbyły się pierwsze rekolekcje oazowe w Afryce (Kenia) organizowane przez Ruch Światło-Życie. W tym roku Diakonia Misyjna Ruchu Światło-Życie kontynuuje to dzieło organizując w sierpniu rekolekcje ONŻ I° i ONŻ II° dla młodzieży i dorosłych oraz Oazę Rodzin I°. W rekolekcjach będzie brać udział około stu Kenijczyków, posługiwać będzie dwóch kapłanów oraz grupa osób świeckich z Polski, w tym rodzina z Domowego Kościoła naszej Archidiecezji:

Iwona i Grzegorz Cyrowie jako animatorzy Oazy Rodzin I°

Weronika Cyra jako animatorka ONŻ I°

Magdalena i Gabriela Cyra jako Diakonia Wychowawcza

Oddajemy im głos :)

Kościół w Kenii boryka się z wieloma problemami. Pomimo, że chrześcijaństwo w Kenii jest religią dość powszechną, cały czas są tam ludzie, którzy nigdy nie słyszeli o Chrystusie. Kenia jest krajem o ogromnym zróżnicowaniu poziomu życia obywateli, w zdecydowanej większości ludzi bardzo ubogich. Powszechne są tam problemy alkoholowe oraz rozwiązłość seksualna wśród młodzieży i dorosłych. Z perspektywy chrześcijańskiej dodatkowym problemem jest dość powszechna poligamia, z której wynika niewielki udział mężczyzn w życiu Kościoła. W niektórych regionach Kenii chrześcijanie są prześladowani, w tym roku w kwietniu śmierć za wyznanie wiary w Jezusa poniosło 150 chrześcijańskich studentów na terenie kampusu uniwersyteckiego w Garissie.

Kierujemy do Was prośbę o wsparcie organizacji rekolekcji w Meru w Kenii w dniach 13-27.08.2015 roku :

 1. Bardzo prosimy o modlitwę i post. „Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno trudzą się ci, którzy go wznoszą”. Prosimy o podjęcie modlitwy w intencji rekolekcji: uczestników i prowadzących, aby Wola Boża się działa i Łaska wylewała się w całej obfitości.
 1. Prosimy o wsparcie finansowe: ofiarujmy chociaż symboliczną złotówkę, aby w sposób materialny wesprzeć dzieło głoszenia Ewangelii i mieć swój materialny wkład. Koszt uczestnictwa jednej osoby szacowany jest na ok. 350 zł.Wsparcie finansowe przekazać na konto niżej podane z dopiskiem „Darowizna na Misje Kenia”.
 2. Pomoc materialna: różańce na sznurku, długość ma umożliwiać założenie na szyję- ten prezent sprawia Kenijczykom wielką radość! Ubranka dla dzieci do 2 lat(mogą być używane). Buty sportowe dla dzieci i dorosłych. Piłki do gry (z wentylem, aby można było spuścić powietrze do transportu).Przed rekolekcjami będziemy pomagali w różnych placówkach misyjnych na terenie Kenii. Niektórzy z nas pojadą do slamsów, inni do ośrodków pomocy Chłopcom Ulicy (dzieci, które nie mają żadnych praw), inni będą pomagać w parafii itp. Zebrane rzeczy będą przekazane placówkom do których Pan nas pośle. Nasza rodzina jeszcze nie wie gdzie będzie służyć, wiemy jedynie, że dziewczyny będą w innym miejscu niż my.W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt. Bardzo dziękujemy za wszelką życzliwość oraz wsparcie.Iwona i Grzegorz Cyrowie
  ul. Poznańska 30A, 62-035 Kórnik

  Tel. 604 638 639

  KONTO RUCHU-ŚWIATŁO ŻYCIE Archidiecezji Poznańskiej:
  43 1300 1049 2007 2362 3287 0001
  STOWARZYSZENIE OAZA „WIECZERNIK”
  ul. Wagi 12/3 61-244 Poznań

  P.S. Poniżej świeżutkie zdjęcie z Oazy Modlitwy Diakonii Misyjnej, a także kilka fotografii z zeszłorocznych rekolekcji oazowych w Kenii

  Oaza Modlitwy DMis Maj 2015
  Oaza Modlitwy Diakonii Misyjnej w Ceradzu Kościelnym

   

  Rekolekcje Oazowe Kenii 2014
  Ostatnie chwile rekolekcji ONŻ I st. – pierwszej w historii oazy rekolekcyjnej na kontynencie afrykańskim
  Rekolekcje oazowe w Kenii 2014 (2)
  Pogodny wieczór (nieco inaczej pogodny niż w Polsce :)
  Rekolekcje oazowe Kenia 2014 (3)
  Spotkania w małych grupkach w czasie rekolekcji 15-dniowych