Rekolekcje Triduum Paschalnego 2-5.04.2015

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje Triduum Paschalnego, które odbędą się w Konarzewie od Wielkiego Czwartku 2 kwietnia do Poranka Wielkanocnego 5 kwietnia.

Zapraszamy do ucz201504_triduum_Konarzewoestnictwa młodzież, dorosłych i rodziny. Naprawdę warto, co najmniej raz, przeżyć te święte dni w formie rekolekcji, aby ukształtowało i ubogaciło się nasze świętowanie Triduum na lata. Rekolekcje Triduum skierowane są przede wszystkim do osób, które uczestniczyły w Oazie Nowego Życia II stopnia, jednak również dla wszystkich, którzy pragną przeżyć ten święty Paschalny czas świadomie, w atmosferze modlitwy i wyciszenia, z dala od zgiełku przedświątecznych przygotowań

Ksiądz Franciszek Blachnicki wskazywał, że przeżycie Triduum Paschalnego we wspólnocie jest jednym z ważnym etapów formacyjnych w programie deuterokatechumenatu przyjętym i realizowanym w Ruchu Światło – Życie. Przeżycie to powinno nastąpić w drugim roku deuterokatechumenatu, po oazie II stopnia a przed oazą III stopnia.

Przeżycie Triduum w formie rekolekcyjnej pozwala lepiej wgłębić się w treści tego najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym. Zazwyczaj przeżywamy Triduum Paschalne jakby z doskoku, w przerwach pomiędzy sprzątaniem, zakupami, czasem jeszcze obowiązkami zawodowymi, przygotowywaniem potraw. To jednorazowe, wyjątkowe przeżycie ma inspirować lepsze ukształtowanie i przeżycie Triduum we własnym środowisku, we własnej parafii, w domu rodzinnym. Te rekolekcje mają otworzyć nasze oczy, uszy i serce na bogactwo treści, jakie Kościół przeżywa podczas celebracji tych trzech dni.

Wszystkie wspólnoty chrześcijańskie powinny uczynić Triduum Paschalne centralnym punktem swojego życia liturgicznego… Rezultatem naszych paschalnych przeżyć w ramach każdego Triduum Paschalnego powinien być jakiś „manifest paschalny”, który co roku będzie określał zadania, postawy członków Ruchu i będzie ukazywał właśnie te cele, które konkretnie musimy w najbliższym okresie, do następnego Triduum Paschalnego podjąć i rozwiązywać.(Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, 1974)

Termin: 2-5 kwietnia 2015r.
Miejsce: Konarzewo k.Poznania
Koszt uczestnictwa wyniesie 110 zł.
Uczestnicy: młodzież, studenci, dorośli, rodziny.
Zgłoszenia: do dnia 27 marca 2015 za pomocą poniższego formularza
Zabierz ze sobą: śpiwór, Pismo Święte, świecę chrzcielną, zgodę rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich).

Wszelkie pytania można kierować na adres lub pod numery telefonów 698-807-545 (Magda) albo 692 938 117 (Marek)

Zgłoszenie

Imię (imiona małżonków) i nazwisko

Dokładny adres

Telefon

E-mail

Przebyta formacja

Rekolekcje (stopień, rok):

Formacja w ciągu roku (jaka grupa/krąg, parafia):