Relacja z Diecezjalne Spotkanie Ruchu Światło-Życie 13 czerwca 2020 r.

Idź i wracaj, bo po co ci to uczyniłem? (1 Krl 19, 20)

W dniu 13 czerwca 2020 roku w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu została odprawiona przez Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego uroczysta dziękczynna Msza Św. za przeżyty kolejny rok formacyjny Ruchu Światło-Życie w naszej archidiecezji. Eucharystię poprzedziła konferencja dla młodzieży oraz adoracja Najświętszego sakramentu w łączności z Kongresem Eucharystycznym Esztergom-Budapeszt.
Ksiądz arcybiskup w homilii nawiązał do tematu zakończonego już roku formacyjnego „Wolni i wyzwalający”. Przypomniał, że wolność jest darem, który pochodzi od Boga i ofiarowany jest przez Niego każdemu człowiekowi w momencie jego stworzenia. Grzeszny człowiek, szukający drogi do wolności, nie może inaczej jej odzyskać, jak tylko przez przyjęcie Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela oraz przez oddanie Jemu swojego życia. Im bardziej nasze życie upodabniamy do życia Jezusa tym bardziej stajemy się ludźmi wolnymi. Wskazując na Jezusa Chrystusa jako jedyną drogę do prawdziwej wolności, Metropolita Poznański wprowadził nas w temat rozpoczynającego się właśnie w naszym Ruch nowego roku formacyjnego „Dojrzałość w Chrystusie”.
Podczas Mszy Św. pięć osób otrzymało z rąk Arcybiskupa krzyże animatorskie, a do wspólnoty Domowego Kościoła naszej archidiecezji przyjęte zostały dwa kręgi: krąg z Przeźmierowa, formujący się przy parafii pw. św. Antoniego Padewskiego, który był pilotowany przez Kingę i Mateusza Drozdów oraz krąg z Rożnowa, formujący się przy parafii pw. św. Katarzyny, który był pilotowany przez Agnieszkę i Jana Lewandowskich. Parom pilotującym bardzo dziękujemy za ich wkład w dzieło ewangelizacji!

Z modlitwą
Joanna i Robert Słocińscy
para diecezjalna DK

 fot. Jerzy Wolski