Relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki DK do św. Jozefa w Poznaniu 15 maja 2021 r.

Odbywająca się od wielu lat krajowa pielgrzymka małżeństw i rodzin z Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu po raz kolejny – ze względu na sytuację pandemiczną w naszej ojczyźnie – nie odbyła się w tradycyjnej formie.
Tym razem – 15 maja 2021 r. – pielgrzymowaliśmy w ramach diecezji do Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu. Eucharystii  przewodniczył biskup Szymon Stułkowski,w koncelebrze z moderatorem diecezjalnym DK ks. Arturem Andrzejewskim.  W roku św. Józefa jako Domowy Kościół pod przeowodnictwem pary diecezjalnej DK  Joanny i Roberta Słocińskich odnowiliśmy zawierzenie naszej wspólnoty św. Józefowi, najmężniejszemu i najwierniejszemu, i prosiliśmy o pomoc dla małżeństw, rodzin i kapłanów w przeżywanych obecnie trudnościach i o wytrwanie w wierności charyzmatowi Światło-Życie i drodze Domowego Kościoła.
Ze względu na ograniczenia pandemiczne do Bazyliki Św. Józefa w Poznaniu fizycznie  mogły przybyć tylko delegacje ze wszystkich trzynastu rejonów. Pozostali uczestniczyli w tej uroczystości w formie online.

Relacja w eKAI https://www.ekai.pl/bp-stulkowski-w-rodzinie-objawia-sie-bog-d601699/