Relacja z Diecezjalnej Pielgrzymki Ruchu Swiatło-Życie 19 września 2020 r.

W sobotę 19 września 2020 r. odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło – Życie  do Konarzewa – miejsca  związanego  z Ruchem. Tym spotkaniem rozpoczęto  obchody Jubileuszu 50 – lecia Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Poznańskiej.

Spotkanie zaczęło się od zawiązaniem wspólnoty. Podczas Godziny Świadectwa kilka osób dzieliło się działaniem Ducha Świętego w czasie rekolekcji wakacyjnych. Prezentacja multimedialna:” Ks. Stanisław Hartlieb, a początki Ruchu Światło – Życie w Archidiecezji Poznańskiej ” i świadectwa przybliżyły wkład śp.ks.Hartlieba współzałożyciela Ruchu w naszej diecezji, budowniczego ośrodka oazowego w Konarzewie, proboszcza w Konarzewie latach 1945 – 1989. w początki Ruchu.

Obecny proboszcz ks.Marek Jański mówił o genezie powstania muralu w ośrodku rekolekcyjnym. Poinformował także o płanach postawienia figury Niepokalanej zaprojektowanej dla ośrodka przeszło 30 lat temu.

Eucharystii przewodniczył moderator diecezjalny ks. Dariusz Piasecki, który w homilii nawiązał do hasła tegorocznego roku formacyjnego ” Dojrzałośc w Chrystusie „. Przed błogosławieństwem   odpowiedzialni za diakonie diecezjalne otrzymali  świece, a 3 pary rejonowe Domowego Kościoła przekazały po 3 latach posługę swoim następcom. Na koniec modlono się nad osobami podejmującymi posługi w Ruchu.