Relacja z wyborów nowej pary filialnej w filii poznańskiej 5 września 2020 r.

W sobotę, 5 września br., w Seminarium Duchownym Księży Chrystusowców w Poznaniu odbyły się wybory nowej pary filialnej w naszej filii.
Wybory zostały przeprowadzone zgodnie z Zasadami DK przez parę krajową Katarzynę i Pawła Maciejewskich i moderatora diecezjalnego DK diecezji szczecińsko-kamieńskiej ks. Piotra Listwonia, w obecności moderatora filialnego Ruchu Światło-Życie filii poznańskiej ks. Adriana Puta. Do wyborów zostały przedstawione przez ustępującą parę filialną Małgorzatę i Tomasza Kasprowiczów cztery kandydatury małżeństw z DK z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz z diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

W wyniku tajnego głosowania zostały ważnie wybrane trzy kandydatury, które zostaną przedstawione moderatorowi generalnemu Ruchu Światło-Życie ks. Markowi Sędkowi. Moderator generalny w ciągu najbliższych dni dokona wyboru spośród nich nowej pary filialnej. Przejęcie posługi przez nową parę filialną odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 września br., podczas krajowego spotkania odpowiedzialnych DK w Częstochowie.