Powakacyjny dzień wspólnoty rejonu Strzeszyn Grecki

W dniu 29 października 2017 roku wspólnota Domowego Kościoła rejonu Strzeszyn Grecki przeżyła powakacyjny dzień wspólnoty zatytułowany: „Słudzy wybrani i posłani na wzór Chrystusa Sługi”.
Dzień wspólnoty rozpoczął się Eucharystią, w czasie której pięć małżeństw zgromadzonych w kręgu VII, po niemal dwuletnim okresie pilotażu, uroczyście wyraziło gotowość trwałego przystąpienia do wspólnoty i wzrastania na drodze formacji Domowego Kościoła. Diakonia muzyczna rejonu zapewniła piękną oprawę mszy świętej. W czasie Eucharystii modliliśmy się wspólnie dziękując Panu Bogu za trzy lata służby ustępującej pary rejonowej, Ewy i Wojtka Trzeciaków, z prośbą o błogosławieństwo Boże i siły w dalszej służbie dla rodzin Domowego Kościoła, a także dziękując za owoce tegorocznych rekolekcji Domowego Kościoła oraz o odwagę i otwarcie serc na rekolekcje w przyszłym roku.

Następnie w sali im. św. Ojca Pio w domu parafialnym odbyły się kolejne wydarzenia związane z przeżywanym powakacyjnym dniem wspólnoty. Wielką radością był fakt, że w spotkaniu wzięły udział niemal wszystkie małżeństwa formujące się w ośmiu kręgach rejonu Strzeszyn Grecki.

W czasie dnia wspólnoty m.in. mieliśmy okazję posłuchać świadectw kilkunastu małżeństw, które w 2017 roku uczestniczyły w różnych rekolekcjach Domowego Kościoła – od rekolekcji ewangelizacyjnych, poprzez oazy rodzin i oazy rekolekcyjne animatorów rodzin, po rekolekcje tematyczne (maryjne, o wychowaniu dzieci) i sesję o pilotowaniu kręgów. Serdecznie podziękowaliśmy też Ewie i Wojtkowi Trzeciakom za trud i pracę włożone w trzyletnią posługę pary rejonowej.
Ogromnie cieszymy się pierwszymi owocami dnia wspólnoty i gotowością kolejnych małżeństw naszego rejonu wyjazdu na rekolekcje Domowego Kościoła w 2018 roku. Niech Pan błogosławi nam, podtrzymuje nas w postanowieniu wierności drodze formacji i rozpala w naszych sercach pragnienie spotkania z Nim w czasie rekolekcji.
Wszystkim małżeństwom w rejonie Strzeszyn Grecki gorąco dziękujemy za obecność na dniu wspólnoty. To, że możemy razem, krok po kroku, budować wspólnotę, zawdzięczamy łasce Pana i obecności każdego, pojedynczego małżeństwa, które w niedzielę zdecydowało się poświęcić swój cenny czas.
Z SERCA DZIĘKUJEMY !
Ewa i Michał Wyszkowscy