Relacja z Paschalnego Dnia Wspólnoty w rejonie DK Strzeszyn Grecki – 28 kwietnia 2021 roku

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym nie mogliśmy przeżyć paschalnego dnia wspólnoty w tradycyjnej formie, skupiliśmy się więc ponownie na tych skarbach Kościoła, które mogliśmy przeżywać we wspólnocie: wspólnej Eucharystii i modlitwie.

Dzień wspólnoty, który przeżyliśmy 28 kwietnia 2021 roku, rozpoczął się od wspólnej Eucharystii, którą celebrował moderator rejonowy, ksiądz Andrzej Herkt. Msza święta odprawiona została w intencji małżeństw Domowego Kościoła naszego rejonu – o gotowość serca i odwagę głoszenia Ewangelii.

Po Eucharystii konferencję nt. Nowa kultura jako życie pozytywnymi wartościami wygłosił ks. Łukasz Łukasik, moderator kręgów w rejonie. W czasie konferencji ksiądz Łukasz zwrócił naszą uwagę na zasadnicze znaczenie życia pozytywnymi wartościami w rodzinie i małżeństwie jako powołania ludzi świeckich i sposobu ewangelizowania środowiska, w którym żyjemy. Wiele miejsca poświęcił także zagrożeniom związanym z ewangelizacją świeckich i koniecznością ciągłej troski o to, by świadectwo było podstawowym narzędziem ewangelizacji w codziennym życiu ludzi świeckich.

W pozostałej części dnia wspólnoty trwaliśmy na modlitwie. Najpierw przeżyliśmy Namiot Spotkania, w czasie którego rozważaliśmy przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 30-37). Miłosierdzie jako praktyczny wymiar nowej kultury – zastanawialiśmy się, jak rozumiemy miłosierdzie, czy rozumiemy je tak, jak nasz Pan i Zbawiciel? Następnie we wspólnej modlitwie i rozważaniach spotykaliśmy Jezusa w poszczególnych stacjach drogi światła, która zakończyła dzień wspólnoty Domowego Kościoła rejonu Strzeszyn Grecki.

Wszystkim małżeństwom, które posługiwały w czasie dnia wspólnoty – w czasie liturgii, w czasie modlitwy – a także wszystkim, którzy zdecydowali się ten czas przeżyć razem we wspólnocie, z całego serca dziękujemy.

Joanna i Grzegorz Guz