Relacja z wielkopostnego dnia wspólnoty Domowego Kościoła rejonu Strzeszyn Grecki, 8 marca 2020r.

W niedzielę, 8 marca 2020 roku, małżeństwa Domowego Kościoła rejonu Strzeszyn Grecki przeżywały wielkopostny rejonowy dzień wspólnoty zatytułowany „Prawda was wyzwoli”. Rozpoczęliśmy od indywidualnego Namiotu Spotkania, w czasie którego rozważaliśmy fragment Ewangelii wg św. Jana J, 5-42 opisujący spotkanie Jezusa z Samarytanką.

Wspólny czas rozpoczęliśmy od Eucharystii, w czasie której modliliśmy się w intencji śp. Haliny Tyburskiej, która odeszła do domu Ojca w dniu 2 marca 2020 roku. Przez ostatnie lata Halinka zmagała się z ciężką chorobą, która w żaden sposób nie wpłynęła na jej niezwykłą pogodę ducha, życzliwość i dobroć wobec spotykanych ludzi. Przez cały czas była dobrym duchem naszej wspólnoty – zaplanowała nawet wiadomość o swoim odejściu: 2 marca otrzymaliśmy z telefonu Halinki wiadomość o treści: „Kochani, dzisiaj ok. 10 odeszłam do Boga. Do zobaczenia, Halinka”.
Druga część dnia wspólnoty odbyła się w domu parafialnym. Po zawiązaniu wspólnoty wysłuchaliśmy konferencji wprowadzającej w temat tego dnia – Prawda was wyzwoli. Wystąpienie zakończyło przejmujące wezwanie Piotra z kręgu VII, który przygotował konferencję, skierowane do każdego z nas, by nasze życie było świadectwem bezkompromisowego odrzucenia wszelkiego relatywizmu, którym tak zachwyca się dzisiejszy świat, i nieustannego poszukiwania jedynej Prawdy, Dobra i Piękna – Chrystusa. Następnie wysłuchaliśmy świadectw z rekolekcji. Cztery małżeństwa z naszej wspólnoty podzieliły się świadectwem z udziału w rekolekcjach formacyjnych i diakonijnych, które przeżyły w ciągu ostatnich czterech miesięcy. Tę część dnia wspólnoty zakończyliśmy wspólną modlitwą, w której także modliliśmy się w intencji śp. Haliny Tyburskiej. Rozważaliśmy Siedem Słów Jezusa z Krzyża. Medytacjom towarzyszyły piękne kanony i pieśni pasyjne w wykonaniu diakonii muzycznej pod kierunkiem Agaty z kręgu VII.
W czasie agapy, ostatniej części dnia wspólnoty, mieliśmy możliwość cieszenia się rozmową przy kawie, herbacie i pysznych przekąskach. Dziękujemy wszystkim, których zaangażowanie i obecność sprawiły, że w tak piękny sposób mogliśmy przeżyć wielkopostny rejonowy dzień wspólnoty.

Pragnęlibyśmy, by szczególną pamiątką z obecnego roku formacyjnego była dla każdego małżeństwa Domowego Kościoła rejonu Strzeszyn Grecki książka ks. Franciszka Blachnickiego pt. „Wolni i wyzwalający”. Na zakończenie dnia wspólnoty przekazaliśmy egzemplarz książki dla każdego małżeństwa w rejonie – do nieobecnych prezent dotrze przez pary animatorskie kręgów. Poprosiliśmy Was, wszystkich obecnych na dniu wspólnoty i tych, którzy nie byli obecni, by nie traktowali naszego upominku jako próby „werbowania” członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, ale jako płynące z serca pragnienie podzielenia się z każdym małżeństwem w rejonie zachwytem nad wspaniałością i głębią dzieła, jakim jest KWC. Udział w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia dał nam mocne przekonanie, że podjęcie Krucjaty jest szczególnie owocne, gdy następuje z miłości i w wolności – mamy więc nadzieję, że lektura „Wolnych i wyzwalających” pozwoli Wam, Kochani, odkryć prawdę, piękno i dobro w dziele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które od kilku lat zachwyca nas coraz mocniej i głębiej.

Ewa i Michał Wyszkowscy