Zapraszamy na spotkania Diakonii Ewangelizacji

14324410_1068315656593784_8014550373313504161_oSzczęść Boże,
zapraszamy na spotkania Diakonii Ewangelizacji. Odbywają się one w czwartki w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu. Rozpoczynamy wspólną Eucharystią, a następnie przechodzimy do salki przy kościele- tam gdzie odbywają się każdego roku Dni Wspólnoty, tylko na piętrze.
Msze we wrześniu odbywają się o godzinie 19:00, natomiast od października na stałe przenoszą się na 18:00. Spotkania Diakoni trwają do 2 godzin.

W ramach spotkań:
+ wspólnie się modlimy i dzielimy Słowem Bożym i naszym przeżywaniem wiary;
+ „przerabiamy” formację permanentną;
+ planujemy włączać się w POMPĘ- ewangelizację uliczną zrzeszającą różne wspólnoty ewangelizacyjne;
+ będziemy pogłębiać wiarę i wiedzę poprzez studium Pisma Świętego w ramach Kręgu Biblijnego, który w 4. czwartki miesiąca będzie prowadzić ksiądz Grzegorz Konieczny.
Naszym celem i zadaniem jest głoszenie Ewangelii Jezusa. Zajmujemy się organizowaniem rekolekcji ewangelizacyjnych oraz formujących animatorów do ewangelizacji, a także prowadzimy rekolekcje wielkopostne w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Posługujemy też świadectwami i pantomimami w czasie rekolekcji parafialnych.
Członkowie Diakonii Ewangelizacji prowadzą również małe grupy i angażują się w życie Ruchu w diecezji.

Zapraszamy WSZYSTKICH Oazowiczów, ponieważ żadna Diakonia nie zrzesza tylko młodych lub tylko dorosłych. Wezwanie do posługi jest kierowane do każdej i każdego z Was.
Spójrzcie: Święty Piotr miał rodzinę, a jednak chodził za Jezusem, a po Wniebowstąpieniu głosił w Palestynie i Azji Mniejszej…
Z kolei wśród młodzieży panuje przekonanie, że posługa w Diakonii to zadanie dla wielce zaawansowanych katolików i wykręcają się niczym Jeremiasz, który też się wymawiał swoim wiekiem, a jak czytamy: „Pan zaś odpowiedział mi: Nie mów: <Jestem młodzieńcem>, gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę.” (Jr 1, 7)

Jak pisał św. Paweł: „Tych, których [Bóg] przeznaczył, tych też powołał, a których powołał- tych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił- tych też obdarzył chwałą.” Rz 8, 30

Pamiętamy w modlitwie +
Michał Drozda
Diakonia Ewangelizacji