ZAPROSZENIE RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE DO SYNODU W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy Członkowie Ruchu Światło-Życie archidiecezji poznańskiej,

9 października 2021 r. rozpoczął się w Kościele zainicjonowany przez papieża Franciszka Synod o synodalności Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja. Obecnie odbywa się jego pierwszy etap diecezjalny. Na tym etapie, zwanym też etapem słuchania, jesteśmy zaproszeni do spotkań́, wspólnego stawiania pytań i odpowiadania na nie, słuchania siebie nawzajem oraz przekazywania indywidualnych i grupowych uwag, pomysłów, reakcji i sugestii. Jako Ruch Światło-Życie archidiecezji poznańskiej chcemy uczestniczyć w tym procesie rozeznawania i wnieść do niego swój wkład. Dlatego planujemy zorganizować spotkania synodalne wokół 10 wyznaczonych tematów:

1. Idąc razem
2. Słuchanie
3. Zabieranie głosu
4. Celebrowanie
5. Współodpowiedzialni w misji Kościoła
6. Dialog w Kościele i społeczeństwie
7. Ekumenizm
8. Władza i uczestnictwo
9. Rozeznawanie i podejmowanie decyzji
10. Formowanie się w synodalności

(Szersze omówienie tematów znajdziecie na stronie: https://synodpoznan.pl/pytania-synodalne/ , polecamy też przy okazji oficjalną stronę poznańską o synodzie: https://synodpoznan.pl)

Chętnych ze wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie (młodzież, studenci, dorośli, małżonkowie, księża), którzy chcą podjąć wspólną drogę rozeznawania, co Duch Święty mówi nam dzisiaj w ramach poszczególnych tematów, prosimy o wpisywanie się do 15 lutego 2022 r. na listę dostępną pod tym adresem:  Grupy Synodalne Oazy Poznańskiej   lub, w razie problemów technicznych, zgłoszenie się telefoniczne do jednej z koordynatorek, Małgorzaty Kośmickiej, pod nr: 604 102 685. Ewentualne pytania można również przesyłać na adres: .   

Po zebraniu wszystkich zgłoszeń utworzymy grupy synodalne i rozpoczniemy spotkania, które będą trwały do ok. 3 h i odbywały się – w zależności od sytuacji – na żywo lub online.

Liczymy na Waszą otwartość i zaangażowanie!

Serdecznie Was pozdrawiamy

Zespół Synodalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Poznańskiej:
         Katarzyna i Maciej Frasunkiewiczowie
         Małgorzata i Sławomir Kośmiccy
         Paweł Kozakiewicz

Ks. Dariusz Piasecki
moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie
archidiecezji poznańskiej