Rekolekcje Triduum Paschalnego dla młodzieży i dorosłych

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje Triduum Paschalnego, które odbędą się w Konarzewie od Wielkiego Czwartku 29 marca do Poranka Wielkanocnego 1 kwietnia.

Zapraszamy do uczestnictwa zwłaszcza młodzież i dorosłych. Naprawdę warto, co najmniej raz, przeżyć te święte dni w formie rekolekcji, aby ukształtowało i ubogaciło się nasze świętowanie Triduum na lata. Rekolekcje Triduum skierowane są przede wszystkim do osób, które uczestniczyły w Oazie Nowego Życia II stopnia, jednak również dla wszystkich, którzy pragną przeżyć ten święty Paschalny czas świadomie, w atmosferze modlitwy i wyciszenia, z dala od zgiełku przedświątecznych przygotowań.

Ksiądz Franciszek Blachnicki wskazywał, że przeżycie Triduum Paschalnego we wspólnocie jest jednym z ważnym etapów formacyjnych w programie deuterokatechumenatu przyjętym i realizowanym w Ruchu Światło – Życie. Przeżycie to powinno nastąpić w drugim roku deuterokatechumenatu, po oazie II stopnia a przed oazą III stopnia.

Przeżycie Triduum w formie rekolekcyjnej pozwala lepiej wgłębić się w treści tego najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym. Zazwyczaj przeżywamy Triduum Paschalne jakby z doskoku, w przerwach pomiędzy sprzątaniem, zakupami, czasem jeszcze obowiązkami zawodowymi, przygotowywaniem potraw. To jednorazowe, wyjątkowe przeżycie ma inspirować lepsze ukształtowanie i przeżycie Triduum we własnym środowisku, we własnej parafii, w domu rodzinnym. Te rekolekcje mają otworzyć nasze oczy, uszy i serce na bogactwo treści, jakie Kościół przeżywa podczas celebracji tych trzech dni.

Wszystkie wspólnoty chrześcijańskie powinny uczynić Triduum Paschalne centralnym punktem swojego życia liturgicznego…Rezultatem naszych paschalnych przeżyć w ramach każdego Triduum Paschalnego powinien być jakiś „manifest paschalny”, który co roku będzie określał zadania, postawy członków Ruchu i będzie ukazywał właśnie te cele, które konkretnie musimy w najbliższym okresie, do następnego Triduum Paschalnego podjąć i rozwiązywać.(Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, 1974)

Termin: 29 marca – 1 kwietnia 2018 r.
Miejsce: Konarzewo k. Poznania
Koszt uczestnictwa wyniesie 150 zł.
Prowadzący: ks. Krzysztof Różański oraz Diakonia Oaz Rekolekcyjnych.
Zapisy przez formularz

Zabierz ze sobą: śpiwór, Pismo Święte, świecę chrzcielną, zgodę rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich).

Wszelkie pytania można kierować na adres lub pod numery telefonów 509-960-235 (Magda) albo 509-960-236 (Iwona).

Formularz zgłoszeniowy