Rekolekcje Triduum Paschalnego dla młodzieży i dorosłych

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje Triduum Paschalnego, które odbędą się w Konarzewie od Wielkiego Czwartku 18 kwiatnia do Poranka Wielkanocnego 21 kwietnia.

Zapraszamy do uczestnictwa zwłaszcza młodzież i dorosłych. Naprawdę warto, co najmniej raz, przeżyć te święte dni w formie rekolekcji, aby ukształtowało i ubogaciło się nasze świętowanie Triduum na lata. Rekolekcje Triduum skierowane są przede wszystkim do osób, które uczestniczyły w Oazie Nowego Życia II stopnia, jednak również dla wszystkich, którzy pragną przeżyć ten święty Paschalny czas świadomie, w atmosferze modlitwy i wyciszenia, z dala od zgiełku przedświątecznych przygotowań.


Termin: 18 – 21 kwietnia 2019 r.
Miejsce: Konarzewo k. Poznania
Koszt uczestnictwa wyniesie 150 zł.
Prowadzący: ks. Krzysztof Różański oraz Diakonia Oaz Rekolekcyjnych.
Zapisy przez formularz


Ksiądz Franciszek Blachnicki wskazywał, że przeżycie Triduum Paschalnego we wspólnocie jest jednym z ważnym etapów formacyjnych w programie deuterokatechumenatu przyjętym i realizowanym w Ruchu Światło – Życie. Przeżycie to powinno nastąpić w drugim roku deuterokatechumenatu, po oazie II stopnia a przed oazą III stopnia.

Przeżycie Triduum w formie rekolekcyjnej pozwala lepiej wgłębić się w treści tego najważniejszego wydarzenia w roku liturgicznym. Zazwyczaj przeżywamy Triduum Paschalne jakby z doskoku, w przerwach pomiędzy sprzątaniem, zakupami, czasem jeszcze obowiązkami zawodowymi, przygotowywaniem potraw. To jednorazowe, wyjątkowe przeżycie ma inspirować lepsze ukształtowanie i przeżycie Triduum we własnym środowisku, we własnej parafii, w domu rodzinnym. Te rekolekcje mają otworzyć nasze oczy, uszy i serce na bogactwo treści, jakie Kościół przeżywa podczas celebracji tych trzech dni.

Wszystkie wspólnoty chrześcijańskie powinny uczynić Triduum Paschalne centralnym punktem swojego życia liturgicznego…Rezultatem naszych paschalnych przeżyć w ramach każdego Triduum Paschalnego powinien być jakiś „manifest paschalny”, który co roku będzie określał zadania, postawy członków Ruchu i będzie ukazywał właśnie te cele, które konkretnie musimy w najbliższym okresie, do następnego Triduum Paschalnego podjąć i rozwiązywać.(Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, 1974)

Zabierz ze sobą: śpiwór, Pismo Święte, świecę chrzcielną, zgodę rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich).

Wszelkie pytania można kierować na adres lub pod numery telefonów tel. 509 960 236 lub 512 932 410 (Iwona).

Formularz zgłoszeniowy