Wyprawa do Obry

W sobotnie wczesne popołudnie, 6 maja czternastoosobowa grupa z Oazy Dorosłych wyjechała do Obry. Podobnie jak dwa lata i rok temu chciałyśmy obejrzeć sztukę teatralną wystawianą przez kleryków seminarium duchownego u ojców Oblatów.

Po przyjeździe do Obry, dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego z poznańską grupą OD, ojca Sebastiana Wiśniewskiego mogłyśmy rozgościć się w sali, gdzie przyjmuje się w klasztorze gości. Czekały na nas wygodne fotele, kawa, herbata i pyszne ciasto. Po chwilach relaksu połączonych ze spotkaniem z o. Sebastianem i uraczeniu się pysznościami udałyśmy się na widownię w sali widowiskowej. Jak zwykle była wypełniona do ostatniego miejsca.

Fabuła przedstawienia pt. „Eksodus” oparta jest na historii Mojżesza i wyzwolenia Narodu Wybranego z niewoli egipskiej. Sztukę oglądało się z wielką przyjemnością. Scenariusz oparty na wydarzeniach znanych z kart Biblii zawiera szereg refleksji prowokujących widza do myślenia, a dotyczących relacji każdego człowieka z żywym i kochającym Bogiem. W dialogi wplecione są też akcenty mocno związane ze współczesnym życiem i elementy humorystyczne nadające całości pewną lekkość. Aktorzy – klerycy, dzieci i młodzież z Obry i najbliższej okolicy, dzięki dobrej grze i zaangażowaniu przenoszą widza w czasy Mojżesza. Bardzo dobrej całości dopełnia skromna, choć bardzo ciekawa i pomysłowa scenografia i barwne kostiumy. Byłyśmy przekonane, że wybierając się na to przedstawienie wzorem lat ubiegłych będziemy uczestnikami uczty duchowej. Nie zawiodłyśmy się. Chwile spędzone na widowni dostarczyły pięknych wrażeń, pobudziły do refleksji, pomogły przenieść się na chwilę w inny świat.