Krajowa Pielgrzymka KWC

W sobotę dnia 7 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się Krajowa Pielgrzymka KWC. Hasło pielgrzymki Maryja – Gwiazda Nadziei nawiązuje do Encykliki Benedykta XVI opublikowanej pod koniec ubiegłego roku.

Prośba Papieża Jana Pawła II – skierowana w dniu 23 października 1978 r. podczas audiencji pożegnalnej abyśmy “przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji” stała się dla Założyciela Krucjaty ostatecznym motywem podjęcia decyzji, dojrzewającej poprzez poszukiwania konkretnej postaci realizacji dzieła wyzwolenia.

Chcąc włączyć się w to pielgrzymowanie organizujemy wyjazd autobusowy.

Wyjazd byłby 6 czerwca z Poznania o godz. 12.00. Dłuższy postój w Toruniu (być może odwiedzimy siedzibę Radia Maryja, albo po prostu pospacerujemy po starym rynku). Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma (20 zł z własnym śpiworem).

W Gietrzwałdzie progrm pielgrzymki obejmuje konferencję, Mszę Świętą, Drogę Krzyżową ze świadectwami ( 9.30 – 17.00). Do Poznania wrócilibyśmy w sobotę około północy. Koszt przejazdu autobusem to około 70 zł.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do moderatora diecezjalnego Krucjaty, ks. Piotra Derdy: tel. 608-247-584, (061) 296-68-31,

Ks. Piotr Derda z Diakonią Wyzwolenia