Rejon Rataje w Otorowie

Rejon Rataje Domowego Kościoła 3 czerwca 2017 r. przeżywał swój dzień skupienia w Otorowie. Ponieważ spotkanie odbywało się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, jego tematem był Duch Święty i Jego działanie w nas. W Otorowie spotkali się przedstawiciele niemal wszystkich kręgów rejonu – od najstarszych do najmłodszych (jak się okazało podczas zawiązania wspólnoty, najdłuższy staż w DK wśród uczestników dnia skupienia sięgał niemal 30 lat, najkrótszy przekraczał rok).

Po zawiązaniu wspólnoty zgromadziliśmy się na Mszy św. pod przewodnictwem moderatora rejonu ks. Marcina Stefanika TChr. W homilii ks. Marcin przypomniał m.in. o odbywającej się w Krościenku Centralnej Oazie Matce, wezwał do otwierania się na Boże wezwania, w tym na wezwania do diakonii.

Następnym punktem programu była konferencja o tym, co Duch Święty czyni w ludziach, którzy Go przyjmują. Z tekstów modlitwy liturgicznych z dni między Wniebowstąpieniem a Zesłaniem Ducha Świętego uczestnicy dnia skupienia wydobywali prawdę o tym, w jaki sposób działa i co czyni Duch Święty (nagranie konferencji można obejrzeć tutaj oraz tutaj).

Po obiedzie był czas na poznawanie ośrodka rekolekcyjnego – większość osób była w nim pierwszy raz. Jurek pełniący funkcję administratora opowiadał o historii tego miejsca, o tym w jaki sposób stało się ośrodkiem Domowego Kościoła oraz o planach wobec niego.

Praca w grupach odbyła się w nietypowej formie. Interaktywne studium biblijne poprowadziło nas poprzez tekst z Dziejów Apostolskich mówiący o zesłaniu Ducha Świętego.

Następnie uczestnicy dnia skupienia zebrali się na wspólnej modlitwie. Było to czas wołania o przyjście Ducha Świętego, o Jego działanie w nas, o Jego dary, o dotknięcie konkretnych sytuacji i osób. Modlitwa była prowadzona wokół tekstów biblijnych przeznaczonych na Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Dzień skupienia zakończyła wspólna agapa.

(Relację z Paschalnego Dnia Wspólnoty Rejonu Rataje, który odbył się 14 maja można przeczytać tutaj).