Dzień Skupienia dla Dorosłych – relacja

26 listopada w parafii pw. Św. Michała Archanioła w Poznaniu odbył się drugi dzień skupienia Oazy Dorosłych. Tym razem było to spotkanie wprowadzające w tematykę rozpoczynającego się adwentu.

Po krótkim przedstawieniu się i zawiązaniu Wspólnoty wspólną modlitwą brewiarzową rozpoczęliśmy dzień skupienia. Następnie ks. Rafał Sylwestrzak wygłosił katechezę „Nie bój się-Pan jest blisko”.

Przypomniał nam, że Jezus już przyszedł na ziemię i jest ciągle z nami. Jest z nami nie tylko w Sakramentach, ale też w drugim człowieku, którego spotykamy tuż obok siebie. Zwrócił uwagę, że całe nasze życie jest adwentem-przygotowaniem na spotkanie z Panem Bogiem twarzą w twarz w dniu sądu ostatecznego.

Po katechezie dzieliliśmy się w małych grupach naszymi doświadczeniami. Był czas na radość bycia we wspólnocie przy słodkim poczęstunku.

Każdy z nas po spotkaniu z drugim człowiekiem miał możliwość osobistego spotkania Jezusa, który był wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Dzień skupienia zakończyła uroczysta Msza Święta.

Mamy nadzieję, że ten czas pozwoli nam lepiej i głębiej przygotować się na spotkanie z Naszym Panem.

Basia