Relacja z Powakacyjnego Dnia Wspólnoty 5 wrzesnia 2009 r.

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Times New Roman”; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Tegoroczny Dzień Wspólnoty odbył się 5. września. Tym razem spotkaliśmy się w kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego na Wildzie. Zaczęliśmy jak zwykle od zawiązania wspólnoty, którego głównym elementem była modlitwa o jedność wszystkich zgromadzonych. Potem nastąpiło przedstawienie oaz organizowanych w tym roku przez Ruch w naszej diecezji. Reprezentanci 16 oaz opowiedzieli pokrótce o tym, gdzie byli, kiedy, i w jakim składzie osobowym.

W końcu nadszedł czas na świadectwa z rekolekcji. Po modlitwie do Ducha Świętego kilku uczestników i ksiądz moderator podzielili się z nami tym, co Bóg zdziałał w ich życiu podczas przeżytych oaz, w myśl słów: „Bo my nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli.” (Dz 4,20).

Szczytowym punktem naszego spotkania była Eucharystia. Wspólnie dziękowaliśmy Bogu za wszystkie łaski otrzymane podczas rekolekcji. Przed błogosławieństwem miało miejsce wręczenie podziękowań animatorom, którzy w tym roku podjęli posługę oraz wręczenie świec osobom odpowiedzialnym za poszczególne diakonie.

Przedłużeniem naszej radości była Agapa. W gronie znajomych, przy kawie i pysznych drożdżówkach, z ożywieniem wspominaliśmy minione chwile.

Za ten przepiękny czas świętowania chwała naszemu Panu!