Relacja z Oazy Rekolekcyjnej Diakonii 27- 31.12.2019 r.

W dniach od 27 do 31 grudnia 2019 roku w Mrzeżynie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii Ruchu Światło-Życie (ORD). ORD to czas i miejsce, w którym osoby, małżeństwa po przeżyciu formacji podstawowej zostają wezwane do wolnego i świadomego podjęcia odpowiedzialności za Ruch Światło-Życie (małżeństwa – szczególnie za Domowy Kościół) oraz za życie i rozwój Kościoła – przez podjęcie diakonii zgodnie z posiadanym charyzmatem. A zatem ORD to moment przejścia od kandydatury w okresie formacji podstawowej, czyli deuterokatechumenalnej, do członkostwa w Ruchu. Przez to chcemy podkreślić, że właściwie członkiem ruchu oazowego, Ruchu Światło-Życie, można stać przez przyjęcie postawy aktywnej, odpowiedzialnej, przez przejęcie pewnych zadań. (ks. F. Blachnicki).
Rekolekcje te dają wszystkim uczestnikom możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie”.
W oazie tej wzięło udział 40 osób. Z naszej archidiecezji uczestniczyły cztery małżeństwa (obecne pary rejonowe DK) oraz trzy osoby z oazy młodzieżowej.
 
W dniach od 27 do 31 grudnia wzięliśmy udział w ORD  (Oaza Rekolekcyjna Diakonii) w Mrzeżynie k. Kołobrzegu. Był to dla nas błogosławiony czas spojrzenia na bogactwo Ruchu Światło-Życie przedstawionego w pigułce. Dziękujemy Bogu za świetnie prowadzone konferencje, za spotkanie z kapłanami zatroskanymi o Ruch, wspólnotę z braćmi i siostrami z innych diecezji, za czas rodzinny (rekolekcje przeżywaliśmy z naszymi dorosłymi córkami i narzeczonym jednej z nich) oraz za piękno naszego morza! Polskie plaże są najpiękniejsze na świecie :).
Iwona i Grzegorz
 
Rekolekcje ORD w Mrzeżynie w dniach 27-31.12.2019 przeżyliśmy bardzo intensywnie. Wiele treści, wiele nowości, dużo jeszcze znaków zapytania. Uczestnicy przyjechali z całej Polski, w różnym wieku i różnego stanu. W małych grupach zostaliśmy przemieszani, co dawało nam szerszy obraz Kościoła i miejsca w nim dla każdego. Było to bardzo cenne. Młodzi dzielili się radością, zapałem i chęcią do działania, starsi opowiadali o swoich doświadczeniach i wspólnie szukaliśmy różnych dróg do tego samego celu. Czasu było niewiele, a informacji dużo. Większa część została omówiona, reszta znalazła się w zeszytach do samodzielnego przepracowania. Codziennie znalazł się oczywiście czas na Eucharystię, jutrznię i kompletę, ale także spacer po plaży i dyskusje do późna… Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy poszukują lub już znaleźli swoje miejsce w Kościele. My wyjeżdżaliśmy z pewnym przestrachem, ale i nadzieją, że Pan Bóg zna nasze serca! 
Agnieszka i Tomek
 
Kochani, Drodzy uczestnicy ORD z naszej archidiecezji, 
bardzo się cieszymy z Waszego uczestnictwa w tych rekolekcjach. Bogu niech będą dzięki za Was, za Wasze świadectwo wiary i troski o naszą wspólnotę i Kościół. Zapraszamy Was w szeregi Stowarzyszenia :):)
 
Joanna i Robert Słocińscy
para diecezjalna DK